Екскурсія до Меморіалу жертв Голодомору - 2017

Екскурсія до Меморіалу жертв Голодомору - 2017 9 листопада учні-члени відділення філософії та суспільствознавства Київської Малої академії наук учнівської молоді побували на тематичній екскурсії у Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору». Голодомор – акт геноциду українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932–1933 роках через організацію штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, де переважну більшість населення становили українці, з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.
Завдяки відеосвідченням, тогочасним фото, архівним документам молоді дослідники змогли зануритись у ті роки та спробували побачити цю важливу історичну подію ніби з багатьох точок зору. Шукали відповіді на питання: «Хто такі куркулі?», «Чи були заможними родини, оголошені «куркульськими»?», «Чи можна було в школі відкрито ділитися хлібом з дитиною «ворога народу»?».Жахом Голодомору була надзвичайно велика смертність серед дітей. У багатьох районах України у вересні 1933 року за шкільні парти не сіли близько двох третин учнів. За даними вчених, найбільше постраждали Полтавщина, Черкащина, Кіровоградщина, Київщина. У цих регіонах в окремих районах упродовж 1933 року вимерло більшеполовининаселення. Смертність перевищувала середній рівень у 8–9 і більше разів.

Голод став зброєю масового біологічного знищення українців. Він на довгі десятиліття порушив природний генетичний фонд, призвів до морально-психологічних змін у свідомості нації.В Україні є давній звичай – у пам’ять про померлу людину запалюють свічку. І щороку в Україні у четверту суботу листопада упам’ять про тих людей, які померли з голоду, запалюють свічки. Так і цього року 28 листопада о 16-ійгодині Україна схилить голови у загальнонаціональній хвилині мовчання на знак вшанування всіх убитих голодом.Цей вогник символізуватиме нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів наших співвітчизників, а також нашу віру у майбутнє.

 Версія для друку Опубліковано: 10 Листопада 2017