Економісти вивчали Варшаву у "Музеї історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс"

Економісти вивчали Варшаву у "Музеї історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс" Динамічним та надзвичайно інформативним, як завжди, стало для вихованців відділення економіки Київської МАН віком від 6 років чергове заняття вихідного дня у "Національному музеї історії України у Другій світовій війні.  Меморіальний комплекс". 22 лютого вони разом з батьками та учасниками соціального проекту "Особливі" досліджували Варшаву в рамках циклу "Країни та міста" Музейної школи "Покоління NEXT" та проекту "Економісти без меж" Київської МАН.

Шосте міждисциплінарне заняття про долю основних мегаполісів світу під час найбільшого мілітарного конфлікту ХХ століття нікого не лишило байдужим. У підмурку найвищого монументу Європи - "Батьківщина-Мати" під керівництвом Ганни Тарасенко, старшої наукової співробітниці Музею, КМАНівські родини дізналися про минуле столиці та найбільшого міста Польщі, порту на річці Вісла - Варшави. З захватом роздивилися вони Варшавські перлини архітектури, з жахом - кадри руйнації міста під час гітлерівської окупації. Надзвичайно вразила учнів драматична розповідь про Варшавське гетто та польських праведників народів світу, зокрема, соціальну працівницю Ірену Сендлер, яка врятувала 2500 єврейських дітей та подружжя Яна та Антоніни Жабінських, які сховали у Варшавському зоопарку близько 300 євреїв.

Побачили учні і традиційні чорно-білі кадри документальної хроніки про життя у місті до, під час та після війни під вічну музику видатного польського композитора та піаніста Фредерика Шопена. Наостанок діти тренувалися у промовлянні польських скоромовок, роздивлялися світлини Варшавського зоопарку і власноруч виготовили з пластиліну улюблену тварину, яку забрали додому на пам'ять.

Відділення економіки Київської МАН дякує соціальному проекту "Особливі" та Музейній школі "Покоління NEXT" за плідну співпрацю і цікаві, змістовні заняття про наслідки війни та цінність миру.

У наступну суботу КМАНівські родини знов зустрінуться у Музеї, щоб разом досліджувати Токіо.

Версія для друку Опубліковано: 25 Лютого 2020