«Були й за гетьманів співці…» (юні МАНівці побували на заході, присвяченому українській музиці та музичним інструментам доби бароко)

«Були й за гетьманів співці…» (юні МАНівці побували на заході, присвяченому українській музиці та музичним інструментам доби бароко) 13 червня учні-члени відділень історії, філософії та суспільствознавства Київської МАН відвідали музичний вечір «Були й за гетьманів співці. З них деякі вічнії співи зложили», який відбувся в Музеї театрального, музичного та кіномистецтва України. Юні дослідники побачили перлину колекції музею – торбан 18 століття, ознайомилися з музичними інструментами (це бандури, кобзи, торбани, клавіровидні гусла, ліри), які побутували в житті українського народу в 17-18 ст., з фольклорною, академічною, світською традиціями музикування, величним народним епосом; довідалися, який характер носили канти, псальми, сольні пісні; послухали музику селян, козаків, ремісників, духовенства; вшанували пам’ять безіменних, невідомих співців того часу.
Господарі вечора дуже гостинно приймали учнів і педагогів Київської МАН. А коли один із бандуристів заспівав: «Гей, подай-подай нам, Господи, з неба дрібний дощик», грянув грім і розпочалася злива. То як тут не повірити в магію закликання дощу! Версія для друку Опубліковано: 17 Червня 2013