Золота осінь у Житомирі!

Золота осінь у Житомирі! Вихованці секції історичного краєзнавства відділення історії Київської МАН та їх батьки на чолі із керівницею секції Ганною Овсіївною Владимирською у рамках програми «МАНдруємо світом разом»16 жовтня здійснили незвичайний арттур до чарівного міста – Житомира. Житомир – одне з найстаріших і найкрасивіших міст України. Його історія почалася в далекому 884 році.

Під час прогулянки ним можна не тільки відвідати найвідоміші пам’ятки, а й побачити меморіальні дошки, які розповідають, що тут в різні часи побували Тарас Шевченко, Олександр Пушкін, Олександр Купрін, Володимир Короленко і багато інших відомих людей. З Житомиром пов’язані імена десятків діячів української, російської, польської та єврейської культур. Тут народилися, жили, вчилися або творили письменники та поети: Джозеф Конрад, Михайло Коцюбинський, Саша Чорний, Максиміліан Волошин, Олександр Олесь, Василь Земляк, Максим Рильський; композитори: Микола Лисенко та Борис Лятошинський; кінорежисер Олександр Довженко та багато інших.

          Під час подорожі кманівці відвідали Свято-Михайлівський кафедральний собор, де поговорили про особливості сучасного живопису у православних храмах з художником Денисом Білянським, який зі своєю командою розписує храм у стилі української сецесії. Нові розписи Свято-Михайлівського собору вразили своїм витончено-естетичним виглядом. Спілкування з головним художником храму дало змогу зрозуміти, які ідеї та думки надихали творців цього дивовижного розпису. Глибока вдячність від нас настоятелю храму отцю Богдану, який палко та натхненно розповів про те, що відчуває людина, яка опинилася у просторі храму.

Про місто Житомир і його визначні пам’ятки розповідав випускник Київської МАН, а нині студент кафедри туризму Національного університету фізичного виховання і спорту України  Максим Турло.

 

Враженнями від поїздки діляться:

 

Світлана Лещенко:

«В славне місто Житомир я  потрапила не просто так. Це була екскурсія з Ганною Владимирською. Головною родзинкою поїздки була можливість побачити на власні очі неймовірну красу розпису Свято-Михайлівського кафедрального собору. Нам пощастило почути історію створення розпису від головних реалізаторів цього проєкту художника Дениса Белянського та отця Богдана. Вже понад двадцять років ведуться роботи в цьому храмі, тому вже є дійсно чим милуватися. Адже розписи на стінах собору не поступаються розписам євангельських сюжетів в соборах Європи. Так, наприклад, Ганна Овсіївна проводила нам паралелі з фрескою Джотто "Поцілунок Іуди" в Падуї. А якщо дивитися на розписи в цілому, то мені здавалося, що я знаходжуся в середині чарівної скриньки.

Так!!! Саме скриньку з якогось далекого дитинства мені нагадали ці розписи. Оці всі квіточки золоті, елементи петриківського розпису, яскраві червоні кольори одягу Іісуса Христа! Це неймовірно!!!»

 

Альона Коваль:

«Дуже дякую Ганні Владимирській за цю чудову екскурсію! У жодному храмі, ані в Україні, ані закордоном, я не бачила схожого оформлення храмів. Мініатюрні, наче книжкові розписи, поєднання української культури з усім відомими релігійними легендами й ученнями створюють особливий дух цього місця… Важко уявити, яка величезна робота зроблена! У ці розписи вкладено усю душу, серце і любов, що одразу відчувається в атмосфері чудового Свято-Михайлівського собору!»

 

Інна Костенко:

«Щойно повернулися із міста Житомира, зачаровані враженнями від Свято-Михайлівського кафедрального собору із його розписом у стилі модерн, що, як відомо, означає «новітній», «сучасний».Наші сучасники - український художник Денис Білянський та його художня команда - по-іншому, сьогоденно трактують та зображують класичні біблейські сюжети.

На мою думку, Свято-Михайлівський собор Житомира - це діамант у культурному надбанні нашої країни». 

 

Тетяна Пчела:

«Денис Белянський і його команда художників творять диво. Скромність цього творця просто вражає. Таких геніальних сучасних розписів немає у світі. Це собор буде гордістю України й через багато століть нащадки судитимуть про наше покоління, дивлячись на таке мистецтво. Мені здається, що Європа оніміє так само як я, побачивши цю перлину України.

Не хочеться йти з цього райського саду.

Низький уклін геніальному художнику Денису Белянському і всім. хто йому допомагає в розписах собору.

Воістину, цей собор повинен бути на головній туристичній стежці України.

Це чудо має бути візитівкою України!»

Версія для друку Опубліковано: 19 Жовтня 2021