Знайомтесь, просто кращі... Діана Хмелюк і Марія Чепіль
Діана Хмелюк, учениця 11-го класу Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ», вихованка відділення інформаційних технологій Київської МАН
«Київська МАН мені відкрила шлях в науку»
«Я навіть не уявляла, що у нас стільки дітей займається наукою. Київська МАН мені відкрила очі й дала зрозуміти, що наука робиться поруч, а не десь далеко, навчила і мене багато чого робити. Минулого року я вступила в ліцей і мій вчитель запропонував писати роботу в Київській МАН. Я працювала над створенням стороннього каналу зв’язку для посилення захисту передачі даних. Завдяки цьому я занурилася у вивчення програмування. Моя робота вийшла на всеукраїнський конкурс, і хоча мені не вистачило 7 балів до третього місця, я дуже радію своєму результату, бо вперше робила подібне. А ще ми з подругою та однокласницею Марією Чепіль створили мультфільм, присвячений війні, яка триває в моїй країні, втраченому дитинству багатьох юних українців, великій шкоді, яку вона несе і людям, і довкіллю. Цього року я привела у Київську МАН свою сестру Аріну Хмелюк і допомагаю їй писати роботу, присвячену вдосконаленню сортування сміття за допомогою нейромережі».
Марія Чепіль, учениця 11-го класу Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ», вихованка відділення інформаційних технологій Київської МАН
«Щодня я відкриваю щось нове і реалізую свої можливості»
«Я люблю математику та інформатику, а про те, що схильна до технічних наук, я зрозуміла в ліцеї. Мій учитель інформатики Іван Юрійович Комаров більш серйозно познайомив з інформаційними технологіями, а згодом долучив до написання дослідницької роботи та став її науковим керівником. Я порівнювала можливості платформ, на яких розробляються додатки для смартфонів. В Київській МАН ми з однокласницею і подругою Діаною Хмелюк (минулого року ми вступили до ліцею і стали слухачами Київської МАН) створили мультиплікаційний фільм «Втрачене дитинство», який представили на різних міжнародних конкурсах. Наш проєкт поєднав дві мети. Розказати світові про загарбницьку війну в Україні, яка почалася у 2014 році, а не у 2022, про втрачене дитинство дітей, які виросли з того часу і тепер стали на захист батьківщини. А також акцентувати на екологічних наслідках війни не тільки для нашої країни, а й для всього світу. Київська МАН дала мені можливість спробувати себе в науці, розвиватися у різних сферах, відкрила людей спільних інтересів».
Діана Хмелюк та Марія Чепіль здобули бронзову медаль у Міжнародному конкурсі комп'ютерних проєктів «INFOMATRIX-2023» за проєкт «Втрачене дитинство» у номінації «Короткометражний фільм».