Зимові канікули у відділенні історії
5 січня екскурсією до Національного художнього музею України на виставку «В епіцентрі бурі. Сецесія в Україні» та артбесідою «Сецесія: Європа-Україна» стартував «Музейний марафон – 2025». Керівниця секції «Історичне краєзнавство» відділення історії Київської МАН Ганна Овсіївна Владимирська ділиться своїми враженнями:
«Сьогодні у Національному художньому музеї України проведена екскурсія й артбесіда виставкою «В епіцентрі бурі. Сецесія в Україні». Є кілька разючих фактів:
- кількість людей на мистецькій події, їх багато і поки ми спілкувалися, ставало ще більше і більше;
- рівень представлених робіт та імена видатних українських митців. Все це справжнього європейського ґатунку;
- величезна зацікавленість киян українським мистецтвом і всім тим, що пропонує культура нашої Батьківщини.
Таке відчуття, що люди готові слухати про Сецесію в Україні нескінченно. Саме зараз, під час війни, вітамін мистецтва потрібен як ніколи!
Усім симпатиків українського живопису дякую за їх увагу та ентузіазм!»
Один з відгуків:
«Ця виставка-блокбастер «В епіцентрі бурі. Українська сецесія» дійсно визначна культурна подія не тільки для нашого міста, а і для України! Свідченням цього є велика кількість відвідувачів, які прийшли саме на цю виставку, серед яких багато молоді, подивитись картини українських художників, що працювали в стилі української сецесії. Олександр Мурашко, Федір Кричевський, улюблений учень Густава Клімта, їх картини вражають сюжетами та насиченими кольорами…
Дякую Національному художньому музею за прекрасну виставку, а Ганні Овсіївні за цікаву, змістовну розповідь про творчість представників української сецесії!
Друзі! Відвідайте виставку, не пожалкуєте!»
9 січня Ганна Овсіївна була запрошена на зустріч з військовими до Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця». Вона ділиться своїми враженнями у Фейсбуці: «Подія, що відбулася сьогодні у камінному залі «Київської фортеці», настільки захоплива й унікальна, що ми (усі, хто був присутній) обмінюємося враженнями вже кілька годин. Інна Олександрівна Черненко, підполковник медичної служби, лікар-психіатр, провела неперевершений майстер-клас (ліплення), який продемонстрував значення мистецтва в умовах війни. Разом зі скульптором Олексієм Пергаменщиком заохочували поранених воїнів до ліплення шевронів з глини, які є частиною великого і цікавого проєкту. Бійці були разом зі своїми родинами, жінками та діточками, і все робили спільно. Я була зачарована тією атмосферою тепла, добра та уваги до кожного, яку створили лікарі та митці».
І на завершення, 10 січня ‒ Екскурсія до Національного музею літератури України. Багато вражень, емоцій від побаченого! Кожен раз ми відкриваємо для себе по-новому Київ та киян, які жили та творили в різні історичні епохи.
Канікули закінчилися! Готуємось до II етапу конкурсу!