Життя людини як конституційна цінність в сучасних умовах

Життя людини як конституційна цінність в сучасних умовах Вихованці секції «Правознавство» взяли практичну участь в роботі Міжнародної наукової конференції «Життя людини як конституційна цінність в сучасних умовах», що проводилась з нагоди Міжнародного дня прав людини. Захід був організований Навчально-науковим інститутом права КНУ імені Тараса Шевченка, кафедрою конституційного права та проходив у змішаному форматі.

Тематика конференції охоплювала широку проблематику прав людини:

  • право на життя як цінність: теоретико-методологічні підходи;
  • реалізація права на життя у час війни;
  • захист права на життя на національному та міжнародному рівнях;
  • міжнародні стандарти права на життя за Європейською конвенцією;
  • інституційна роль органів державної влади у захисті права на життя в сучасних умовах.

Цікавою була пленарна панельна дискусія. Доповіді: «Захист права на життя через призму Конвенції про захист прав людини і основ» Маргарити СОКОРЕНКО, урядової уповноваженої у справах Європейського суду з прав людини основоположних свобод; «Геноцид: знищення людських груп як найтяжчий міжнародний злочин» Анни ВИШНЯКОВОЇ, юристки у сфері міжнародного кримінального права, Голови ГО «LingvaLexa»; «Право на життя в юридичних позиціях Конституційного Суду України» Євгенія ТКАЧЕНКА, доцента кафедри конституційного права України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, к.ю.н., доцента; «Забезпечення права на життя в умовах збройного конфлікту» Вадима ЧЕРНИША, голови Керівної Ради Центру безпекових досліджень «СЕНСС», Міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України (2016-2019), к.ю.н., викликали бурхливе обговорення та велику кількістю питань. І це дуже цінно, адже саме на таких платформах/дискусіях/обговореннях відбувається обмін досвідом, з’являються/трансформуються нові погляди, інший кут зору, викристалізовується цілісне сприйняття сутності питань та проблем, які підіймаються спікерами.

Водночас ми надзвичайно тішимось нашими талановитими учнями та ученицями, які щорічно пишуть тези, згідно з тематикою наукової конференції та подають їх до збірки матеріалів конференції. І ми пишаємось, що молоді правознавці тим самим підтверджують свої інтелектуальні здібності та презентують ґрунтовну підготовку, адже до публікацій у збірнику матеріалів конференції подають свої напрацювання здобувачі вищої освіти, науковці, викладачі та відомі правники.

Попри постійні виклики нашого сьогодення ми продовжуємо працювати, шукати можливості та напрацьовувати нові вміння й навички.

Щиро дякуємо Навчально-науковому інституту права КНУ імені Тараса Шевченка, кафедрі конституційного права за запрошення. Такі наукові зустрічі мотивують наших дослідників та дослідниць, надихають, вчать та підтримують.

 

 

Версія для друку Опубліковано: 13 Грудня 2024