Згадуємо зимові канікули

Згадуємо зимові канікули Учні столиці за запрошенням Відділення інженерії та матеріалознавства Київської МАН та КПІ ім. Ігоря Сікорського відвідували Інженерні тижні «KPISchool», які традиційні проходили під час зимових канікул з 23 грудня 2024 року по 11 січня 2025 року. Програма заходів передбачала різноманітні навчальні заняття, майстер-класи, квести, лабораторні роботи.

Як все відбувалось? Трохи подробиць?

Самим довготривалим освітнім заходом Інженерних тижнів виявився практикум «Створи свого робота: від нуля до профі» від фахівців Приладобудівного факультету! Уявіть, учасники під керівництвом кваліфікованого інструктора чотири дні послідовно перетворювали свою ідею у витвір:

День 1. Створення 3D моделі робота-автомобіля в SolidWorks;

День 2. Друк деталей розробленого робота на 3D принтері;

День 3. Самостійне збирання робота із надрукованих деталей та електронних компонентів;

День 4. Завершальний! Програмування створеного робота.

З перших вуст запевняємо: було зрозуміло, цікаво, весело!

Факультет біомедичної інженерії зібрав учнів на найсучасніший майстер-клас «Як працює штучний інтелект».

Аспіранти, викладачі й студенти Навчально-наукового інституту телекомунікаційних систем написали сценарій для квесту «Як зв'язківці... залізницю будували». Учні занурились в системи зв'язку обміну даними від історії до сучасності; на залізничному транспорті від вагонетки до TGV з Shinkansen; з'ясували як машиністи зв'язуватись один з одним; дізнались про системи безпеки та обміну даними метрополітену, залізниці, міського транспорту через призму епох! На завершення їх чекала практична робота під кодовою назвою: «Розшифруй мене або як не треба користуватись телеграфом і семафором».

Викладачі Навчально-наукового Механіко-машинобудівного інституту втілили в життя «Різдвяні мрії інженера». Це був активний відпочинок з елементами квесту й практичних занять на цілий день.

Інженерно-хімічний факультет запропонував майстер-клас «Моніторинг якості навколишнього середовища». 

Хіміко-технологічний факультет проводив для охочих святковий квест «В пошуках чарівної формули Нового року».

Фахівці факультету електроніки запросили учнів на цікаві майстер-класи «Розробка матеріалів, сонячних елементів та сенсорів для космічних і літальних апаратів», «Персональна мобільна лабораторія Analog Discovery» та «Що таке електронна інженерія: просто про складне».

Факультет електроенерготехніки та автоматики провів активний квест та майстер-класи «Режими роботи енергосистеми в контексті стабілізаційних відключень». Учасники

  • Побачили електроенергію в дії та дізналися, що відбувається під час аварійних відключень.
  • Дослідили, як зміни струму та напруги впливають на побутові прилади.
  • Дізналися, як споживачі формують графіки навантаження.
  • Побачили процеси, які відбуваються у мережі під час нестачі електроенергії.
  • Обговорили важливість об’єднаної енергосистеми та сучасні технології автоматизації.
  • Ознайомилися з конструкціями електричних машин та побачили в дії сонячну електростанцію.
  • Програмували рухи робота та тестували електромобіль.

Інститут енергозбереження та енергоменеджменту підготував для учнів майстер-класи: «Святкова гірлянда з Arduino», «Розумна електрика: як не боятися електрики та використовувати її для комфортного життя» й практичне заняття в радіоклубі.

Фахівці Радіотехнічного факультету запропонували практикум «Пошук джерела випромінювання».

Канікули промайнули швидко, цікаво й корисно! Київська МАН щиро дякує за це організаторам й викладачам Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»!

Версія для друку Опубліковано: 14 Січня 2025