З днем Конституції України!
Здавна волелюбні українці прагнули самостійної державності та написання власної Конституції. Цікаво, що саме українська Конституція Пилипа Орлика, яку підписали козаки 5 квітня 1710 року, стала першою на території Європи. Фактично вона проголосила Україну незалежною державою, залишивши з іноземного впливу лише протекторат короля Швеції. На жаль, положення цього документу так і не набули реальної чинності, але й досі вони вважаються концептуальним свідченням демократичних вподобань української нації.
Творення сучасної Конституції розпочалося з ухваленням Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року. Процеси національної законотворчості активізувалися з розпадом СРСР та ухваленням Акта проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року. Всеукраїнський референдум засвідчив підтримку проголошення незалежності України. Більшість країн світу визнали Україну суверенною державою.
Депутати працювали над проєктом, залишаючись у сесійній залі всю ніч з 27 на 28 червня. О 09 годині 18 хвилин 28 червня 1996 року першу Конституцію незалежної України було проголосовано. У ній закріплено правові основи держави, її суверенітет і територіальну цілісність, основні права і свободи українських громадян. Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість, безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. Конституція України містить норми прямої дії. Одним із ключових положень стала 5-а стаття Конституції, згідно з якою «носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ». Однак конституційний процес на цьому не завершився. Конституційне будівництво триває весь час, допоки існує держава і розвивається суспільство.
Бажаємо усім, щоб в цей урочистий день міцніло почуття гордості за нашу країну та її захисників! Зичимо всім Перемоги над ворогом та успіхів в усіх справах і починаннях заради процвітання незалежної України та добробуту її народу!