З Днем Державного Прапора!
Використання жовтого та блакитного кольорів на прапорах України-Русі простежується від прийняття християнства. Згодом ці два кольори набувають значення державних. З часів козаччини жовто-блакитне поєднання кольорів поступово починає домінувати на українських хоругвах, прапорах і клейнодах. Цікаву версію щодо використання синіх і жовтих кольорів висунув історик і мовознавець зі Львова Б. Якимович. На його думку, слово "хохол" монгольського походження і складається з двох частин: «хох» - синій, блакитний, небесний, «улу» (юлу) - жовтий.
Після того, як перервалася традиція козацької символіки, тривалий час в Україні, яка перебувала у складі Російської імперії, питання про національні символи не підіймалося.
Першу спробу створити жовто-блакитний прапор з двох горизонтальних смуг приблизно такої форми, як тепер, здійснила Головна Руська Рада (орган, який представляв національний рух українського населення Галичини), яка почала боротьбу за відродження української нації. У червні 1848 року на міській ратуші Львова вперше був піднятий жовто-блакитний прапор.
Синьо-жовте поєднання кольорів остаточно оформилось як единонаціональне на початку XX ст. Символами України в новітньому їх трактуванні є безхмарне небо як символ миру — синій колір, і стиглі пшеничні ниви як символ достатку — жовтий колір.
24 серпня 1991 відбулося проголошення Акта про незалежність України, а 23 серпня 1991 року група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійну залу Верховної Ради й вже 4 вересня його урочисто підняли над будівлею Верховної Ради.
У серпні 2004 року Президент підписав Указ № 987/2004 про встановлення Дня державного прапора України, який святкується щорічно 23 серпня. До цього День державного прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні.
Після початку російської агресії синьо-жовтий прапор став символом боротьби та спротиву загарбникам. У кожному куточку світу він нагадує про сміливість і подвиг українців. Синьо-жовті кольори – це символ гордості за воїнів, які встановлюють прапори на відвойованих наших землях, за людей, які зберігають прапори під загрозою тортур, за кожного й кожну, хто під синьо-жовтим стягом виборює перемогу. Державний Прапор України обов’язково повернеться на тимчасово захоплені росіянами території, адже саме за це б’ється самовідданий і хоробрий український народ!
Шануймо те, що нас об’єднує! З Днем Державного Прапора!