XIII Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених із міжнародною участю «Українська минувшина: війни за ідентичність і незалежність»

Учасниками конференції стали не лише досвідчені вчені й наукова молодь з науково-освітніх і культурно-освітніх закладів України, а й друзі з провідних вищих навчальних закладів світу: Університету Сетон Хол (США), Оксфордського університету (Велика Британія), Варшавського університету (Польща).
Зі словами привітання виступили:
Наталія Віннікова – докторка філологічних наук, професорка, голова Вченої ради та проректорка з наукової роботи та міжнародної діяльності Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.
Олена Александрова – докторка філософських наук, професорка, деканка Факультету соціально-гуманітарних наук Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.
Джеймс К. Дейлі – доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри педагогічних досліджень Коледжу розвитку людини, культури та медіа Університету Сетон Хол (Нью-Джерсі, США). Його тепле слово підтримки стало виявом щирої солідарності американських колег з українським народом у його боротьбі за свободу.
Максим Матусевич – доктор філософії, професор, завідувач Департаменту історії Сетон Хол Університету (Нью-Джерсі, США). Його аналіз історичних паралелей і сучасних викликів нагадав про важливість історичної пам’яті у формуванні майбутнього.
Натаніель Найт – доктор філософії, професор, професор Департаменту історії, Директор Програми російських та східноєвропейських досліджень Сетон Хол Університету (Нью-Джерсі, США). Його роздуми стали закликом до єдності у протистоянні агресії та захисті демократичних цінностей.
Пленарне засідання, на якому провідні науковці презентували свої дослідження та поділилися глибокими роздумами про ключові моменти української історії, стало кульмінацією конференції, місцем для живих свідчень історії.
Секція 1 – «Формування української політичної нації: етапи, боротьба, сучасний стан» – була присвячена дослідженню складного й багатогранного процесу становлення української нації, починаючи від давніх часів і до сьогодення, обговоренню його ключових стадій і викликів, з якими стикалася Україна на шляху до самовизначення.
Секція 2 – «На шляху до незалежності: військово-політичні та соціально-економічні аспекти державотворення в Україні. Українська культура: між імперією, радянщиною та незалежністю. Історична пам’ять як фактор національної ідентичності: український досвід» – зосередилася на аналізі військово-політичних і соціально-економічних чинників, що впливали на процес формування української держави, а також на дослідженні форм української культури в контексті імперського минулого, радянської спадщини й боротьби за незалежність. Окрему увагу було приділено ролі історичної пам’яті у формуванні національної ідентичності.
Під час секційного засідання свою доповідь презентував вихованець відділення історії Київської МАН:
Яковлев Ілля, учень 11 класу Ліцею № 245 «Гелікон», з виступом на тему: «Польсько-українська війна 1918 – 1919 рр. у політиці пам'яті України та Польщі».
Секція 3 – «Герої та антигерої: роль особистості в історії України» – присвячувалася дослідженню ролі видатних особистостей в історії України, їхньому внеску у боротьбу за незалежність і розбудову держави. Учасники обговорили як героїчні постаті, так і контроверсійні фігури, намагаючись об’єктивно оцінити їхній вплив на хід історії.
XIII Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених із міжнародною участю стала не лише важливою науковою подією, а й потужним виявом єдності, сили духу й незламної віри в перемогу України.