Враження від участі у проєкті «Залізна зміна»

Враження від участі у проєкті «Залізна зміна» Вихованці Київської МАН взяли участь у 17 зміні унікального соціального проєкту спортивно-патріотичного виховання для дітей та молоді "Залізна зміна", що була організована НЦ МАН та АТ «Укрзалізниця» й проходила з 26 по 31 січня у Буковелі.

І сьогодні вони діляться своїми враженнями:

Клим Григорєв, учень 8 класу Технічного ліцею, вихованець відділення економіки, згадує: «Мені дуже сподобалося в «Залізній зміні», я познайомився з гарними людьми, знайшов однодумців, добре провів час і дізнався багато нового. Це найкращий проєкт, який я міг уявити. Програма була настільки насиченою, що я не встигав помітити, як летів час. Спікери вразили своїм світоглядом, форматами мислення та спілкування. Нові знання «залетіли» просто миттєво, це надихає на нові звершення в навчанні. Дякую Київській МАН за можливість стати кращою версією себе».

Софія Нікольська, учениця 10 класу  ТОВ «ЦДО «Джерело Плюс», вихованка відділення економіки Київської МАН, розповідає: «Рекомендую хоч раз відвідати цей проєкт, бо він допомагає проявити свою індивідуальність, лідерські здібності, самостійність та комунікабельність, що є необхідними навичками для кожного. Хочу зазначити, що «Залізна зміна» змогла справді змінити в мені деякі речі. Я перестала боятися ставити питання, знайомитися та говорити з іншими людьми, що для мене є великим прогресом, бо я цього не могла досягти самостійно вже кілька років, тепер почуваюся в таких ситуаціях повністю комфортно».

Оберемко Дмитро, учень 11 класу ліцею *Фінансовий, вихованець відділення економіки, підсумовує: «Перш за все, «Залізна зміна» ‒ проєкт, націлений на виховання талановитої молоді України. Він допомагає постраждалим від війни та інших негараздів дітям, надаючи можливість поїхати та відпочити у Буковелі ‒ місті, яке показує красу нашої чарівної країни. Відпочинок є активним, адже щодня ми мали змогу поспілкуватися з різними відомими гостями, серед яких були: Роман Грищук (народний депутат), Олександр Перцовський (голова управління «УЗ»), актори фільму «Потяг у 31 грудня», Наталія Бабенко (українська акторка), Володимир Шумко (український телеведучий, сценарист), Констянтин та Влада Ліберові (відомі українські фотографи), працівниками компаній Biopharma та Tribo. Програма побудована так, що ми брали участь у різних активних заходах, які допомагають розвинути комунікабельність, критичне мислення, уміння домовлятися з іншими, досягати поставлених цілей попри тимчасові труднощі. Наприклад захід  «Державотворення» від Української академії лідерства, на якому ми імітували дії різних політично-суспільних груп, домовляючись один з одним тощо. Іншим цікавим завданням був пошук  нашою групою рішення для проблеми дефіциту місць для людей з інвалідністю у громадському транспорті. Я був лідером групи й впевнено презентував аудиторії нашу ідею. Окрім науково-творчих заходів, ми також займалися спортом! Щоденно робили зарядку, а через день займалися дзюдо! Адже сила у балансі між спортом та наукою! Завдяки «Залізній зміні», я познайомився з дуже освіченими, веселими, приємними та цікавими людьми, отримав багато нового досвіду у різних сферах життя від відомих лекторів, весело провів час в оточенні, що мотивує, і просто відпочив від думок, від повсякденних справ. Цей проєкт надихнув мене на подальший розвиток кар’єри економіста, і цього року я налаштований рішуче виграти усі олімпіади, а також продовжувати свою наукову діяльність і написання роботи МАН! Дуже дякую проєкту «Залізна зміна» за таку чудову можливість провести час і корисно, і приємно!»

Довідково:

Проєкт «Залізна зміна» спрямований на освітнє, спортивне та патріотичне виховання учнівської молоді,  створення багатоступеневої, безперервної, сучасної системи підготовки учнівської молоді до життя, навчання та праці в умовах воєнного стану, створення умов, що дадуть можливість розвиватися учнівській молоді здоровим і нормальним шляхом в умовах свободи та гідності, зокрема і реалізація заходів, що сприяють соціальній інтеграції, фізичному і психологічному відновленню дітей, які, постраждали внаслідок військової агресії російської федерації.

Учасники проєкту ‒ талановиті підлітки з визначними здобутками у навчанні, спорті та творчості, які внаслідок російської агресії втратили можливість розвивати свій потенціал, але мають бажання робити свій вклад у розвиток країни. Назва проєкту найкраще відповідає завданням, які стоять перед українською молоддю -‒ «Залізна зміна» ‒ сильна, згуртована, розумна, спортивна, мужня, патріотична нація, яка зробить європейську Україну квітучою, прогресивною, щасливою державою. 

В межах проєкту передбачені заняття, тренінги, мотиваційні зустрічі.

Версія для друку Опубліковано: 07 Лютого 2025