Виставка Владислава Шерешевського «Воєнний стан»

Виставка Владислава Шерешевського «Воєнний стан» 25 червня керівник секції історичного краєзнавства відділення історії Київської МАН Ганна Владимирська провела екскурсію по виставці «Воєнний стан» Владислава Шерешевського, що присвячена хронікам війни. Ця виставка - є прикмета часу. Що робить художник під час війни!? Він створює картини, які відлунням озиваються в серцях глядачів. Тому що він - відчуває як ми, страждає як ми, плаче і сміється, як усі ми... Тільки він може все те скорботне, пронизливе і прекрасне написати фарбами.

Полотна датовані днями, коли сталися зображені на них події. Проте відповідність моментів створення Шерешевським робіт та реальних подій може бути різним. Так, наприклад, затоплення крейсеру «москва» було зображено на полотні та опубліковано у соцмережах за кілька днів до того, як це, власне, відбулося. Між іншим абсолютно таємний візит британського прем’єр-міністра Джонсона до Києва також був передбачений художником, про що свідчить завчасно опублікований портрет пана Бориса.  Серед робіт, що увійшли до експозиції, багато портретів героїв війни і звичайних людей, на обличчях яких війна залишила свій слід. А також натюрморти і пейзажі, створені митцем з надією на гарні новини.  

Кілька відгуків на Фейсбуці:

«Цікава виставка! Кожна картина несе неймовірну енергетику, викликаючи палітру емоцій : від радості споглядання до сліз...
Працездатність автора, що створив великий цикл робіт на тему війни за    такий короткий період часу, - приголомшує. Відмінна риса портретного              живопису Владислава - виразні очі персонажів : в них біль, страх,                    українська хитринка, сила духу як у бійців "Азова"...
Дякуємо галереї «Білий світ» за організацію виставки, українському           Майстрові за талановиті роботи і спілкування, і Вам, Ганна Овсіївна,          за прекрасно проведену екскурсію».

«Вчора побували на виставці картин Владислава Шерешевського «Воєнний стан». За словами незмінної лекторки Анни Овсіївни, мистецтво його торкається теплом серця. За моїми відчуттями - проникає під шкіру. Картини, написані під час війни».
 
«Владислав - неперевершений художник і прекрасна людина! Як митець відчуває біль кожного з нас, і як геній, втілює ці почуття на полотні! Низький уклін і сердечнаподяка! Ганна Владимирська своїм талановитим серцем відчуває талант                художника!»

Владислав Шерешевський неодноразово виставляв свої роботи на благодійні аукціони та вже зібрав для ЗСУ десятки тисяч доларів. 
Це - його шлях боротьби, його зброя проти ворога. І цей живопис, де надзвичайно глибоко відчуваються поєднання болю, надії та внутрішньої сили, аж ніяк не залишає глядачів байдужими.


Запрошуємо на виставку! Вона продовжиться до 24 липня.

Версія для друку Опубліковано: 28 Червня 2022