Вихованці Київської МАН на Sikorsky Challenge
Проєкти, представлені на фестивалі, охоплюють широкий спектр сучасних технологій. Восьми тематичним секціям відповідають напрями, які мають вирішальне значення для економіки, оборонної безпеки та соціального добробуту України:
Авіація, космос, оборона і безпека — розробки для посилення обороноздатності.
Енергетична стійкість і безпека — технології для енергетичної незалежності та стійкості.
Екологічна безпека та гуманітарне розмінування — проєкти з екології та відновлення територій.
Біомедична інженерія та здоров’я людини — інновації для охорони здоров'я.
Цифрова країна, штучний інтелект, кібербезпека — технології для цифрової безпеки та розвитку штучного інтелекту.
Інфраструктура та промисловий хайтек — модернізація інфраструктури.
Агротек і продовольча безпека — рішення для сільського господарства та продовольчої безпеки.
Sikorsky Challenge Junior — молодіжні проєкти для майбутніх технологій.
Вихованці Київської МАН брали участь у роботі секції Sikorsky Challenge Junior, модератором якої була Наталія Семінська, доцент кафедри прикладної гідроаеромеханіки та механотроніки Навчально наукового механіко-машинобудівного інституту, Директор навчально-інноваційного центру протезування та реабілітації КПІ ім. Ігоря Сікорського, кандидат технічних наук.
У фінал вийшли юні дослідники з секцій Технології виробництва й Авіакосмічна техніка та оборонні технології, учні 10 класу ПЛ НТУУ КПІ, які створювали свої проєкти під керівництвом Олега Козленка, педагогічні керівники ‒ Оксана Співак та Станіслава Ігнатова.
За результатами захисту:
Проєкт Богдана Коваля та Михайла Мельниченка «Мобільні сховища» став переможцем в номінації «Краща бізнес-модель стартапу», а
Проєкт «Конструкція індукційного генератора на вітряках» Олексія Знайковського переміг в номінації «Краще технологічне рішення стартапу».
Також хотілось би відзначити, що у роботі секції «Екологічна безпека та гуманітарне розмінування» брав участь випускник відділення інженерії та матеріалознавства Андрій Маврін. Його проєкт «Механічний метод очищення поверхні акваторій від нафтопродуктів», роботу над яким він розпочав ще у Київській МАН, став переможцем в номінації «Краща ідея стартапів».
Вітаємо всіх наших учасників з перемогою та бажаємо нових досягнень.
Велика подяка керівникам за підготовку таких перспективних робіт й постійну підтримку талановитої молоді.
На захисті хлопців супроводжували Голова наукового об'єднання ПЛ Вікторія Ковальова й методистка відділення Інженерії та матеріалознавства Настя Пономаренко.