Вихованці Київської МАН досліджують комету 12P Понса-Брукса

Вихованці Київської МАН досліджують комету 12P Понса-Брукса Вихованці секції астрономії, відділення фізики та астрономії розпочали дослідження рідкісної комети 12P Понса-Брукса. Ця далека комета сімейства Нептуна повертається до Землі через кожен 71 рік і є орбітальною родичкою знаменитої комети Галлея.

Комета 12P Понса-Брукса вже встигла стати сенсаційною в інтернет-просторі через її «незвичайний» вигляд, що нагадував голову диявола. Насправді ніякої містики тут немає, а «ріжки» на знімках комети – це струмені газу й пилу, які вириваються з поверхні ядра двома потоками та відхиляються назад під тиском сонячного світла.

Уперше комету 12P Понса-Брукса учні секції астрономії спостерігали 12 вересня на спостережній станції Астрономічної обсерваторії Київського національного університету ім. Тараса Шевченка в Лісниках і розпочали ретельне наукове дослідження.

Наші вимірювання точних положень комети вже опубліковано в циркулярі Minor Planet Center https://minorplanetcenter.net/mpec/K23/K23VM5.html 

Цитата з публікації: «585 Kyiv comet station. Observers A. Baransky, A. Kasyanchuk, M. Solomakha. Measurers A. Baransky, N. Nikolaenko, M. Viazovska, T. Romashko. 0.7-m f/4 reflector + CCD».

Вимірювання дали змогу фахівцям із небесної механіки уточнити орбітальні еволюційні зміни в русі комети. Тепер вивчаємо зміну блиску комети та морфологію її голови за тривалий проміжок часу.

Найближчу відстань до Землі комета 12P Понса-Брукса пройде у квітні 2024 р. і стане достатньо яскравою для спостереження в бінокль.

Київська МАН вітає Наталію Ніколаєнко, Соломію Вязовську, Тимура Ромашка з науковою публікацією. Це ваш перший крок у велику науку!

Комета 12P на нашому авторському знімку (обведена фіолетовим колом).

Версія для друку Опубліковано: 07 Грудня 2023