Вечірня мандрівка обсерваторією в Лісниках
Довгоочікувану тому, що для такого заходу потрібні певні погодні умови (ясне небо, без дощу) та час (це час з настанням темноти). Пощастило з безхмарною погодою в цей день. Багато хто скасував свої справи задля такої екскурсії. Організувались за декілька годин і не пошкодували. Цікаво було почути розповідь пана Баранського про історію створення цієї обсерваторії, про її видатних астрономів та їх надзвичайно важливі дослідження, про внесок у науку видатного астронома Сергія Костянтиновича Всехсвятського, який завдяки спостереженням з обсерваторії зробив припущення про наявність у Юпітера кілець, подібних до Сатурнових, що пізніше було підтверджено польотами американських міжпланетних космічних апаратів «Voyager-1» та «Voyager-2».
Також учні та їх батьки познайомилися з велетенським телескопом, дізнались, як відбувається його налаштування на той чи інший астрономічний об'єкт (астероїд, комета, змінні зорі, позагалактичний об'єкт тощо). Кожен учасник заходу отримав можливість особисто заглянути в телескоп. Але в цей день планети трішки поховалися і телескоп «вередував». Тому не все вдалося побачити.
Окрім цього учасники дізнались про програми, які дозволяють вивчати небесні об’єкти з будь-якої точки земної кулі як доповненої реальності. Так от, за допомогою додатку Stellarium Mobile, встановленим на смартфони, учні одразу змогли знайти й визначити улюблені планети та сузір’я, простежити за супутниками, що рухаються.
Мандрівка по обсерваторії тривала майже дві години. Попри пізній час і незначну втому, наші юні дослідники активно запитували Олександра Ростиславовича про планети, зірки та сузір'я й не хотіли покидати це чарівне місце.