Вчимось, щоб навчати. Що таке політика?

Вчимось, щоб навчати. Що таке політика? Що таке політика? Здавалося б кожен може відразу дати відповідь. Проте не все так очевидно. Це сфера діяльності чи лінія поведінки, чи траєкторія руху, чи мистецтво комунікації/дії, чи сама діяльність?

Зазвичай, коли ми чуємо «політика» спадає на думку Верховна Рада України, народні депутати, лідери суспільних думок, суспільні процеси, рішення, декларування.

Якщо звернутись до пошуку, то на сайті zakon.rada.gov.ua матимемо 40 термінів.

Аби цікаво розповісти нашим допитливим молодим законотворцям про політику, її багатогранність та сутність, продовжилось навчання координаторів учнівських команд, які цьогоріч беруть участь у Всеукраїнській імітаційній грі з громадянської парламентської просвіти «М18: Ми – законотворці!».

Тетяна КОТ, координаторка та наставниця команди КМАНівців, разом з колегами, навчалась за методом кейс-стаді.

Пошук рішень у проблемних питаннях може бути тривалим, а тому важливо дотримуватись певних етапів та правил. Пам’ятати, що висвітлюючи різні думки обов’язково потрібно аргументували відповіді. Проводячи дебати, використовувати метод PRES: позиція, обґрунтування, приклад, висновки.

Чому метод PRES?! Тому що це цікаво! Тому що це крутий підхід. Тому що відчуваєш драйв і шалену енергетику, коли логічні розрахунки та оптимальні варіанти зустрічаються з абсолютно неочікуваними рішеннями та висновками.

Тож, надихнувшись, будемо надихати та заряджати. Далі буде!

Версія для друку Опубліковано: 12 Грудня 2024