В музеї «Золоті ворота»
Золоті ворота – головні парадні ворота древнього Києва часів Ярослава Мудрого, що оточив Верхнє місто потужними оборонними спорудами з трьома воротами.
Перша літописна згадка про зведення Золотих воріт, розташованих тепер в Золотоворітському сквері на перехресті вулиць Володимирської, Ярославового Валу, Золотоворітській та Лисенко, відноситься до 1037 г. Висота проїжджої частини воріт складала 12 м, ширина – 6,4 м. Щодо походження назви цього древнього пам'ятника історії, архітектури та фортифікаційної техніки існує кілька версій. Його пов'язують з позолоченим куполом надбрамної церкви Благовіщення або вбачають аналогію зі Золотими воротами Константинополя.
Про багате оздоблення стін церкви свідчать знайдені археологами залишки фресок і уламки смальти. У 1750 р. обрушився звід 3олотих воріт. Під керівництвом архітектора В. Беретті залишки споруди були укріплені цегляними контрфорсами та скріплені залізними стяжками. Тільки після реконструкції 1982 р. 3олотим воротам повернутий передбачуваний первісний вигляд.
Усередині павільйону відкрито музей «Золоті ворота», в залах якого розгорнуто експозиції давньоруської зброї та представлена історія пам'ятника.
Провідна співробітниця музею, кандидатка історичних наук Оксана Леонідівна Ластовська професійно провела екскурсантів через вікову історію унікальної пам’ятки, без якої неможливо уявити собі Київ, яка нерозривно пов'язаний з містом і є його символом.
Київські манівці змогли не тільки зануритись в сиву давнину, а й на деякий час стати воїнами-захисниками.
Дякуємо за неймовірну мандрівку!
Далі буде!