Трохи спогадів про недавні канікули та Інженерний тиждень «KPISchool»

Відбулось знайомство зі спеціальностями інституту у вигляді цікавезних майстер-класів, корисних не лише для майбутніх абітурієнтів!
Викладачі й фахівці НН ІМЗ зробили ці кілька годин цікавими й незабутніми:
‒ Спеціальність G10 Металургія від кафедри ливарного виробництва: виготовлення заготівок методом лиття, як це роблять для блоків двигунів автомобілів
Іван ЛУК’ЯНЕНКО, кандидат технічних наук, доцент;
‒ Спеціальність G9 Прикладна механіка від кафедри зварювального виробництва: виготовлення нерознімних з’єднань деталей, які широко використовуються для створення каркасних конструкцій та рам транспортних засобів за допомогою різних способів зварювання
Андрій ЧОРНИЙ, кандидат технічних наук, доцент; Віталій БОЙКО, старший викладач кафедри;
‒ Спеціальність G8 Матеріалознавство від кафедри високотемпературних матеріалів та порошкової металургії: друк деталей на 3D-принтері, як це роблять для прототипів гаджетів чи космічних апаратів
Тетяна СОЛОВЙОВА, доцент кафедри, кандидат технічних наук; Сергій ПОНОМАРЧУК, провідний інженер кафедри; Лариса ПОНОМАРЧУК, провідний інженер;
‒ Від кафедри фізичного матеріалознавства та термічної обробки: зміцнення поверхні деталей, що працюють в екстремальних умовах тертя, високих температур та агресивних середовищ
Євген ІВАЩЕНКО, кандидат технічних наук, доцент; Роман ПЕДАНЬ, аспірант кафедри.
Нагадуємо, керівник секції матеріали та адитивні технології Київської МАН професор Анатолій МІНІЦЬКИЙ ‒ Перший заступник директора НН ІМЗ імені Є.О. Патона КПІ ім. Ігоря Сікорського, доктор технічних наук, снс.
Наступна тема ‒ «Мобільний зв’язок: безпека та швидкість», яку розглядали у Навчально-науковому Інституті телекомунікаційних систем. Майже 4 години тривало заняття, але ніхто з учасників не просився додому!
Освітній захід проводили:
- Андрій АСТРАХАНЦЕВ, доцент кафедри ІТТ НН ІТС
- Костянтин ЛІСОВСЬКИЙ, асистент кафедри ІТТ НН ІТС
- Олексій ОХРІМЕНКО, студент НН ІТС
Учні спочатку розібралися, як працює мобільний зв’язок, обговорили виклики безпеки в епоху 5G та 6G; на практиці випробували механіку шифрування даних; попрацювали з LiteVNA, виконали виміри КСХ антен.
Це був дуже продуктивний і корисний урок Інженерної школи! Погодьтесь, в сучасному світі зв’язок – це основа технологічного прогресу!
Дякуємо всім учасникам!
Продовжуємо!
Учні Київської МАН в рамках Інженерного тижня «KPISchool» взяли участь у майстер-класі «Проєктування елементів літального апарату», який проводили викладачі Навчально-наукового механіко-машинобудівного інституту КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Програма майстер-класу:
✓ Учні ознайомилися з особливостями проєктування літаків — презентація Євгена САВЧУКА у навчальній лабораторії.
✓ Створили макет крила літального апарату — активність за керівництвом Ольги МУСІЄНКО, PhD, старший викладач кафедри Динаміки міцності машин і опору матеріалів, керівник студентського гуртка "Експериментальні дослідження нових матеріалів та біомеханічних систем" НН ММІ КПІ ім. Ігоря Сікорського.
✓ Перевірили наскільки міцним є створений макет — проведення випробувань на жорсткість та міцність зроблених макетів Олександром ТИМОШЕНКОМ в лабораторії Наукового центру "Надійність".
✓ Навчилися працювати з комп’ютерною програмою створення 3D моделі крила та моделювання навантажень — проведено під керівництвом Евгена САВЧУКА у Навчальному центрі Боїнг-Прогрестех.
Всі учасники отримали не тільки знання, а й задоволення від спілкування з науковцями!
Завжди вдячні викладачам КПІ ім. Ігоря Сікорського за цікаві наукові й практичні заняття під час шкільних канікул!
Інженерний тиждень «KPISchool» організаційно підготували фахівці відділу професійної орієнтації ‒ Центру розвитку кар'єри Департаменту навчально-виховної роботи КПІ Тетяна ГУЛЬКОВА та Наталія ПОЖАРСЬКА. Щиро дякуємо їм!
Особиста подяка за сприяння та допомогу у проведенні навчально-наукових заходів для вихованців Київської МАН висловлюємо Ользі ХОЛЯВІК, заступниці директора з міжнародної діяльності, доцентці кафедри технології виробництва літальних апаратів Навчально-наукового механіко-машинобудівного інституту КПІ ім. Ігоря Сікорського
Учнів супроводжувала Анастасія ПОНОМАРЕНКО, методистка відділення Інженерії та матеріалознавства Київської МАН.