Третя Міжнародна літня наукова школа з музейної педагогіки

Третя Міжнародна літня наукова школа з музейної педагогіки З 17 по 21 червня 2024 року у межах проєкту «Незламні – генетичний код української нації» проходила Третя Міжнародна літня наукова школа з музейної педагогіки «Збереження Національної культурної спадщини України», організаторами якої були КЗПО «Київська Мала академія наук учнівської молоді» та НЦ МАН України, а співорганізаторами – УДУ імені Михайла Драгоманова, а саме кафедра ЮНЕСКО з наукової освіти, Навчально-освітній Інститут філософії та освітньої політики; Київський столичний Університет імені Бориса Грінченка, Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара», заклади загальної середньої освіти, які мають статус ЮНЕСКО та музейні установи.

Проведення літньої школи приурочено до надзвичайно важливої події. Цьогоріч Україна відзначає 70-річницю членства в Організації Об’єднаних Націй з питань  освіти, науки, культури (ЮНЕСКО).

          В ході роботи літньої школи науковці, педагогічні працівники, музейники провели з учнями цікаві тематичні вебінари, інтелектуальні дискусії, яскраві онлайн подорожі музеями України та за її межами. Так, учні дізнались багато незвичайного під час вебінару «НКС і Гуцульський орнамент» та познайомились з абеткою Гуцульського орнаменту за книгою М. Курилича.  А провела ці заходи Марія Лубинська, художник-живописець, монументаліст, доктор філософії з культурології, методист НЦ МАН України. І подібних заходів було дуже багато.

          Географія учасників сягала багатьох куточків України і закордоння, а також під’єднувались учні з тимчасово окупованих територій України. Участь приймало більше 50 учасників.

Після завершення роботи школи її учасники презентували історико-культурну пам’ятку, яку вони описали і яку, за їх думкою, треба включити до переліку пам’яток культурної спадщини ЮНЕСКО.

          Дякуємо всім учасникам Третьої Міжнародної літньої наукової школи з музейної педагогіки, хто вивчає та досліджує національну культурну спадщину України, хто оберігає її автентичність, традиції, звичаї, хто зміцнює Українське коріння.

Загальнолюдські цінності, культурні здобутки мистецтво, освіта, наука – саме ці сфери були, є і будуть пріоритетними для нашої країни, для української нації.

Версія для друку Опубліковано: 24 Червня 2024