Студія запитань та відповідей. Бакалова Софія

Студія запитань та відповідей. Бакалова Софія Сьогодні про музейну педагогіку! Чи може музей бути не лише місцем збереження історії, а й важливим освітнім простором? Бакалова Софія, учениця 8 класу ліцею 76 ім. О. Гончара та конкурсантка секції «Педагогіка» відділення філософії та суспільствознавства Київської МАН, переконана ‒ так!

Ідея дослідницького проєкту з'явилася в Софії завдяки шкільному музею імені Олеся Гончара. Відвідуючи його, беручи участь у шкільних та позашкільних заходах, вона зрозуміла, наскільки важливу роль музей може відігравати в освітньому процесі.

«Мені випала нагода ближче ознайомитися із життям і творчістю письменника, що стало для мене неоціненним досвідом і потужним поштовхом до формування бажання взятись за написання наукової роботи на тему музейної педагогіки, приділивши найбільше уваги саме шкільному музею Ліцею №76», — розповідає Софія.

Якби вона могла відкрити власний музей? Виявляється, це був би художній музей, у якому виставлялися б роботи не лише відомих митців, а й молодих художників-початківців.

«Мій музей мав би не тільки історичне значення, а й відкривав би світові нові грані й стилі сучасного мистецтва», — ділиться своєю мрією Софія.

Найяскравішим моментом підготовки до Конкурсу для Софії стала робота над захистом. Вона мала змогу застосувати всі свої творчі здібності, зокрема критичне мислення, щоб виділити основні тези та аспекти наукового дослідження, а також обґрунтовано відповідати на питання журі й учасників. 

А як робота вплинула на її однокласників?

«Мій проєкт не надто змінив ставлення однокласників до музею, адже він і так є невіднятною частиною освітнього процесу. Часто музей використовується в позакласних заходах, шкільних уроках, урочистих подіях. Тому музей імені Олеся Гончара — серце культурного розвитку учнів 76 Ліцею», — зазначає Софія.

Ця історія вкотре доводить: музеї – це не лише про минуле, а й про майбутнє! І хто знає, можливо, колись ми завітаємо в художній музей Софії, де відкриватимуть нові імена у світі мистецтва!

Версія для друку Опубліковано: 28 Лютого 2025