Січень порадував нас феєричними сполученнями Місяця з планетами
Керівник секції Олександр Баранський зазначає:
"У мене тридцятирічний досвід спостереження зоряного неба наживо, але навіть я був вражений, коли побачив, як Сатурн зі свитою своїх супутників — Титаном і Япетом — повільно наближався до темного краю диска Місяця".
За традицією, учні Київської МАН, які вперше відвідують обсерваторію, діляться своїми враженнями.
Марія Яцюк написала:
"Хочу поділитися своїми враженнями від першої поїздки до Лісників. Небо зустріло нас яскравими зірками та сприятливими умовами для спостережень. Пощастило відзняти на відео покриття Місяцем Сатурна та його супутника Титана й, звісно ж, побачити це явище на власні очі.
Очікуючи на вихід Сатурна з освітленого боку Місяця, ми роздивлялися найбільші кратери на супутнику. Побачити таку детальну поверхню Місяця було моєю мрією! У деякі моменти здавалося, що це щось нереальне, настільки мене приголомшив Місяць.
Далі за програмою були спостереження туманності М42 у сузір’ї Оріона, а також наукові спостереження комет у великий телескоп AZT-8.
Це був мій перший досвід спостереження зоряного неба в обсерваторії, і я досі під враженням від побаченого. Лісники — це те місце, де мріє побувати кожен юний дослідник або той, для кого космос є чимось особливим, з чим ти відчуваєш зв’язок і хочеш доторкнутися до найцікавішого — практичної частини астрономії.
Моя маленька мрія здійснилася, і я вдячна всім, хто допомагав нам проводити спостереження, тим паче в час морозів".
Відгук Каті Гусарової:
"Фотографії ще раз підтверджують, як чудово пройшла ця поїздка! Попри мороз, хотілося залишатися на вулиці довше, адже не часто випадає нагода побачити стільки зірок на власні очі.
Ще до спостереження покриття Сатурна ми займалися налаштуванням телескопа. Я була в захваті від точності цієї системи й від картини, яку ми побачили в окулярі, особливо коли разом із Сатурном побачила його супутник Титан. Це було неймовірно!
Після зігрівання чаєм, ми спостерігали процес фотографування комети C/2024 E2 на камеру телескопа й дізналися про всі налаштування. Тепер, вводячи параметри в застосунок "Астрометрика", починаєш розуміти, з чого складаються всі ці цифри.
Побачити наживо всі ці нюанси роботи справжніх астрономів було дуже цікаво та надихаюче. Уже з’явилися ідеї для власних наукових спостережень. Дуже дякую за цей досвід! До зустрічі в Лісниках!"