Шляхами наукового пізнання: Григорій Сковорода

Шляхами наукового пізнання: Григорій Сковорода До святкування та відзначення Всесвітнього дня науки у відділенні філософії та суспільствознавства Київської МАН відбулось засідання круглого столу «Григорій Сковорода: далекий і близький» в межах циклу наукових зустрічей «Шлях в науку» та освітньо-культурологічного проєкту «Музейна педагогіка в освітньо-культурному просторі Києва: проблеми, сьогодення і перспективи».

Україна щедра на талановитих всесвітньовідомих науковців. Григорій Сковорода – людина-енциклопедія, людина-мандрівник, філософ, митець, просвітитель, педагог, подвижник – Великий Українець, котрий своїм життям, самою сутністю та власним баченням справив величезний вплив на людей в усьому світі. І звернення до нього, як до Особистості та скарбниці педагогічної майстерності, наукового пошуку, шляхетного пізнання – є мотивуючим, спонукаючим до дій.

Загалом, Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development) був заснований у 2001 році під егідою ЮНЕСКО.  Це Свято, що об’єднує всіх, хто розбудовує, досліджує, експериментує, обґрунтовує. Всіх, хто рухається вперед, стимулює та надихає, хто своїм поступом доводить значну роль науки в суспільстві.

Надзвичайно цікавим було обговорення самого феномену: хто ж такий Григорій Сковорода. Його років життя та діяльності, просвітництва та наукових розвідок. В чому полягає мандрівка за щастям, який же це шлях до пізнання і чому важливо займатись «сродною працею», тобто обрати саме те, до чого людина має природний нахил та здібності. 

Було щиро, яскраво, емоційно та інформативно. Бажаємо всім рушати у власну цікаву та захоплюючу подорож її величності Науки, обирати шлях пізнання та реалізовувати свої мрії.

Версія для друку Опубліковано: 14 Листопада 2022