Продовжується знайомство юних науковців з цікавинками від відділення екології та аграрних наук
Розпочалася наша мандрівка з Музею лісових звірів і птахів ім. проф. О.О. Салганського. Цей музей ‒ навчальна лабораторія, що активно задіяна у навчальному процесі та просвітницькій діяльності університету. Її завідувач Роман Віталійович Гуржій розповів юним науковцям історію створення музею й історію кожного експонату. Цей музей цікавий тим, що його експонатами є опудала тварин та птахів. Перебуваючи в ньому складається враження, що ти знаходишся у якійсь казці. Навіть книга відгуків та пропозицій тут має незвичне казкове оформлення.
Далі була цікава подорож Ботанічним садом університету, де загальна кількість видів, різновидів, гібридів, культиварів та форм, які зростають на його території становить 1499 таксономічних одиниць. Про історію створення та розвитку саду учням розповіла керівниця секції «Екодизайн» Київської МАН Анжела Андріївна Дзиба. Школярі знайомилися з різними екзотичними деревами, пройшлися екологічною стежкою. Цікаво було відвідати галявину динозаврів, мамонтів та й просто помилуватися надзвичайно гарним оформленням території саду.
Родзинкою екскурсії було відвідування лісівничо-просвітницького центру, де з лісовим біорізноманіттям, деревними рослинами різних регіонів України – від Карпат і до Криму, флорою лісових луків, боліт та узлісь, садивним матеріалом аборигенних лісових видів для створення українських лісів із розсадників лісових підприємств України познайомила учнів завідувачка центру пані Марина Кальчук. Прямуючи містком від будинку центру територією саду, можна спостерігати за рідкісними птахами, для яких встановлено велику кількість шпаківень. Нашим учням пощастило побачити маленьку, розміром з метелик, пташку – колібрі, яка швидко перелітала з гілки на гілку і була майже непомітна серед листя.
Заняття-мандрівка тривало майже дві години, але цього виявилось замало для того, щоб все побачити та достатньо, щоб встигнути до закриття.
До зустрічі на наступному занятті нашого мінікурсу!