Про Бабин Яр та пам’ять

Про Бабин Яр та пам’ять Вихованці відділення філософії та суспільствознавства, учні СШ І-ІІІ ступенів № 129 з поглибленим вивченням англійської мови, разом із педагогами, долучились до вшанування пам’яті однієї з наймасштабніших скорбот людства. Є трагедії, які навічно закарбовані у пам’яті.

Одна з них – Бабин Яр, місце, де всього лише за два дні, 29 та 30 вересня 1941-го року, розстріляли 34 тисячі євреїв, відповідно до офіційних свідчень. «Говоримо про складне. Голокост – трагедія людства», саме так назвали ми наше навчально-просвітницьке заняття.

Керівниця секції правознавства Тетяна Кот розповіла про ті страшні дні вересня 1941 року, про «нижчі» раси, «дорогу смерті», «гросакцію», вбивства євреїв у Львові, Рівному, Луцьку, Звягелі, Житомирі, Білій Церкві та інших містах. Про розстріли військовополонених, ромів, про страту пацієнтів психіатричної лікарні імені Павлова. Дивились відеоматеріали, слухали свідчення та розповіді про ті жахіття.

Також цікавою стала розповідь про цивільних беззбройних жителів окупованих територій – Праведників. Тих, хто ризикуючи власним життям, життям своєї родини, малолітніми дітьми або старими батьками, рятував людей, цілі сім’ї.

«Усі ці роки світ пам’ятав страшну сторінку історії з розумінням, що зло більше ніколи знову не відродиться. На жаль, сьогодні ми є свідками того, як російські терористи вдаються до масових розстрілів, масових катувань та поховань. У День пам’яті трагедії Бабиного Яру світ має бути об’єднаним у протистоянні зі злом». Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

«Бабин Яр завжди буде на мапі пам’яті жертв Голокосту… Хоч би скільки років минуло, людство пам’ятатиме життя, які забрав нацизм. І завжди пам’ятатиме, що те зло було покаране. Ніколи знову! Для України ці слова мають значення. І матимуть». Президент України Володимир Зеленський.

Захід відбувся в межах реалізації заходів національно-патріотичного виховання тематичного блоку «Україна – країна можливостей» відділення філософії та суспільствознавства.

Вихованці відділення філософії та суспільствознавства вчаться бути гідними послідовниками відомих українських мислителів в їх прагненні гармонії між людьми та думками, формувати нові стратегії сучасних людських комунікацій та нові світоглядні орієнтири. Приєднуйтесь до команди відділення філософії  та суспільствознавства і будьте серед тих, хто усвідомлює роль України в сучасному й майбутньому світі та розбудовує країну, в якій живуть вільні та щасливі люди.

Версія для друку Опубліковано: 02 Жовтня 2023