Правові знання

10 грудня 1948 року Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй був прийнятий перший міжнародно-правовий документ, що проголосив основні права і свободи людини – Загальна декларація прав людини, яку ратифікувала більшість держав світу, в тому числі й Україна. Документ проголосив неодмінне й обов’язкове дотримання широкого кола громадянських, політичних, економічних, соціальних і культурних прав людини.
Не новина, що світ змінюється щосекунди. І ми маємо бути готовими до цих змін, знати як трансформувати виклики у можливості. Але також усвідомлювати, що новації, які першочергово направлені на позитивні зміни, можуть нести й різноманітні ризикові чинники.
Впродовж онлайн-комунікації говорили та розглядали основні форми взаємодії та спілкування сучасної шкільної молоді в Інтернеті: месенджери, телеграм-канали, онлайн-групи, інші застосунки, без яких сьогодні фактично не можливо собі уявити підлітка.
Безперечно, цифрове середовище надає переваги дітям у навчанні та дозвіллі, що позитивно впливає на їх особистісний розвиток. Але варто бути обачним і виваженим. І тому, розмова про секстинг, як форму онлайн-спілкування, є важливою та на часі. Молоді люди мають усвідомлювати наявність ризиків, чинників та засторог, коли відбувається обмін власними фото-, відео- та текстовими матеріалами інтимного характеру.
Також зупинились на правничих аспектах: як це питання регулюється у законодавстві України щодо безпеки учнів онлайн, якою є цивільна та кримінальна відповідальність.
Тож маємо бути пильними, підтримувати та взаємодіяти. Головне – не бути байдужими, адже чужих дітей не буває. Це наша спільна відповідальність.