Повітряна тривога, укриття, секстинг. Захищаємо свої права
Варто зазначити, що тема взаємодії та спілкування сучасної шкільної молоді в Інтернеті: месенджери, телеграм-канали, онлайн-групи, інші застосунки, без яких сьогодні фактично не можливо собі уявити підлітка, безумовно викликає цікавість та активне обговорення.
Але новації та цифровізація нашого життя потребують виваженого ставлення, усвідомлення ризиків, і того, що будь-який цифровий слід, що потрапляє у мережу Інтернет, залишається у глобальній павутині назавжди. Тому обов’язковим є розуміння правничих аспектів: як це питання регулюється у законодавстві України щодо безпеки учнів онлайн, якою є цивільна та кримінальна відповідальність.
Після презентаційної частини планували провести інтерактивні бліци. Щойно ми почали говорити, як пролунав сигнал повітряної тривоги, всі спустились в укриття та продовжили ділитись враженнями, розглядати різні ситуації щодо знаходження в мережі, месенджерах.
Молоді люди мають усвідомлювати наявність ризиків, чинників та засторог, коли відбувається обмін власними фото-, відео- та текстовими матеріалами. Маємо бути пильними, підтримувати та взаємодіяти. Головне – не бути байдужими, адже чужих дітей не буває. Це наша спільна відповідальність.
Захід проходив з нагоди відзначення Міжнародного дня прав людини в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».