Політика та культура: спільний чи паралельний розвиток

Політика та культура: спільний чи паралельний розвиток На черговому заняття зі школярами в рамках курсу громадянської освіти «Україна і я», від Тетяни КОТ, завідувачки відділення філософії та суспільствознавства, обговорювали взаємовплив політичного та культурного розвитку держави.

Зокрема цікавим було занурення в період «золотого та срібного віків» розвитку римської культури періоду Римської імперії.

Загалом розвиток та доля культури будь якої держави, насправді залежить від рівня політичного та соціального її розвитку, якщо ми говоримо про внутрішній аспект. Але не варто лише зосереджуватись на внутрішніх викликах, величезну роль відіграють зовнішні зв’язки та впливи.

Школярам було цікаво прослідкувати розвиток освіти, мистецтва, архітектури та будівництва у давньоримському  суспільстві та провести паралелі із сучасністю.

До прикладу, зараз, у широкому вжитку терміни, які мають коріння часів Давньоримської імперії: прокуратура, префектура, прогрес, консул, комітет, колегія, імперія. А будівництво акведуків та доріг може й зараз сміливо конкурувати із сучасними технологіями в цих галузях.

Досліджуючи минуле, ми аналізуємо та безперечно робимо кроки в майбутнє.

Версія для друку Опубліковано: 27 Травня 2022