Погляд у майбутнє: від математичної олімпіади до інноваційних проєктів

Погляд у майбутнє: від математичної олімпіади до інноваційних проєктів Саме така була тема науково-практичної онлайн-конференції, яка була організована Центром професійного розвитку педагогічних працівників м. Києва для вчителів математики та відбулась 15-16 травня.

На початку конференції з вітальним словом виступила директорка Центру Аліна Рогова.

Також, учасників конференції привітала директорка Київської МАН, кандидат хімічних наук, заслужений працівник сфери послуг України, Ірина Поліщук. Вона підкреслила, що математика – це найважливіша наука в житті кожного, адже саме вона є фундаментом для всіх інших наук та основою інноваційних розробок. Математика є навколо нас. Математика є в Гуцульському орнаменті (нематеріальній спадщині ЮНЕСКО). Математика це не просто наука, а мистецтво мислення.

У своїх виступах на конференції наукові діячі та педагоги-практики ділилися власним досвідом та надавали рекомендації за темами:  математичний олімпіадний рух в Україні; організація ефективної роботи з обдарованими учнями; підвищення мотивації учнів: інструменти гейміфікації навчання тощо.

Про модель системи розвитку математичних здібностей школярів у діяльності Київської МАН розповів Микола Пихтар, керівник секції "Математика" відділення математики Київської МАН, доцент кафедри математичного аналізу, диференціальних рівнянь та теорії ймовірності УДУ імені Михайла Драгоманова, кандидат педагогічних наук, заслужений учитель України. Згідно з моделлю пана Миколи, учням, залучаючись до дослідницької роботи, слід рухатися своєрідними сходами: від простого до складного, від визначення і фіксації конкретної проблеми до створення наукових робіт, від навчально-дослідницької до науково-дослідницької діяльності. І це відбувається за три етапи: І ‒ монодослідження; ІІ ‒ дослідницькі проєкти; ІІІ ‒ науково-дослідна діяльність. Також пан Микола Пихтар акцентував конкретні дії, які повинен робити керівник, щоб допомогти розвинути в учня математичні здібності.

Своїм досвідом із застосуванням різних форм та методів роботи щодо розвитку математичних здібностей у здобувачів освіти поділилася завідувач відділення математики Київської МАН, старший викладач кафедри математичної фізики та диференціальних рівнянь фізико-математичного факультету НТУУ "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського", кандидат фізико-математичних наук, старший учитель, Валентина Козак, яка підкреслила важливість навчання протягом життя, так як особисто сама черпає інформацію з різних джерел. Також, пані Валентина розповіла про діяльність Київської МАН, роботу відділення математики та безмежні можливості, які отримують учні, слухачі та вихованці академії для розвитку своїх наукових здібностей.

Версія для друку Опубліковано: 17 Травня 2024