Перший тренінг з циклу «розвиток креативного мислення»

Перший тренінг з циклу «розвиток креативного мислення» 15 жовтня для юних економістів Київської МАН відбувся перший тренінг з циклу «Розвиток креативного мислення» на базі Національного університету «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА).

Тренінг підготувала і провела Іванова Наталія Юріївна, кандидатка економічних наук, доцентка, доцентка кафедри економічної теорії Факультету економічних наук Національного університету «Києво-Могилянська академія». Вона вперше в Україні розробила і впровадила авторські дисципліни "Креативне мислення" для бакалаврів, "Відкриті інновації та розвиток креативного мислення" для магістрів. Нагороджена студентськими відзнаками «Найулюбленіший викладач ФЕН» і «Кращий викладач – наставник ФЕН».

Пані Наталя пояснила юним науковцям, що таке конвергентне і дивергентне, аналітичне і творче мислення, і чим саме креативне мислення відрізняється від творчого. Ознайомила учнів з авторською класифікацією технік розвитку креативності і обговорила логіку пошуку і реалізації креативних ідей. Юні науковці опрацювали техніку «Ментальна карта», визначили фактори, необхідні для успішної реалізації проєкту, розв'язання проблеми, виконання завдання. Це універсальна техніка, яку можна застосовувати в усіх сферах життя як особистісних, родинних, професійних, під час навчання. Разом з учнями пані Наталія побудувала ментальну карту прийняття рішення щодо відкриття власного бізнесу. Дала домашнє завдання, за бажанням, побудувати ментальну карту, по якій готова дати кожному учаснику зворотний зв'язок.

Дата тренінгу була обрана невипадково, адже 15 жовтня – це велике свято для Могилянки, оскільки 15 жовтня 1615 року почалась історія створення Києво-Могилянської академії. Саме в цей день Галшка Гулевичівна підписала дарчу, в якій зазначила, що дарує свій дім і землю на створення школи для дітей різних верств населення. Тому пані Наталія зробила невеличку екскурсію Могилянкою і показала дім Галшки Гулевичівни, в якому сьогодні знаходиться музей НаУКМА та сонячний годинник, який є пам’яткою науки кінця 18 століття. Годинник був збудований за проєктом викладача математики француза П’єра Брульона як наочне приладдя для студентів.

Атмосфера на тренінгу панувала піднесена, дружня та творча, учасники відповідали на питання тренера, надавали рекомендації й активно висловлювати свої ідеї.

В заході взяли участь учасники проєкту «Економісти без меж» віком від 10 до 17 років.

Наступний тренінг для цієї ж групи учасників запланований на 22 жовтня.

Версія для друку Опубліковано: 18 Жовтня 2024