Перемога на  International Invention and Innovation Show INTARG® 2022

Перемога на  International Invention and Innovation Show INTARG® 2022 Вихованці Київської Малої академії наук отримали 4 медалі на 15-й міжнародній виставці  International Invention and Innovation Show INTARG® 2022, яка проходила 11-12 травня 2022 року в м. Катовіце (Польща).

Володимир ПЛІТА, учень 11-го класу Політехнічного ліцею НТУУ "КПІ", виборов золото! На виставці він представляв «Робототехнічний комплекс для знищення мін та збирання осколків». Володимир проаналізував наявні методи знешкодження мін та на основі цих даних розробив концепт ефективнішого способу розмінування. Важливість проєкту обумовлюється тим, що в ході бойових дій в Україні значна частина території засмічена вибухонебезпечними предметами та уламками снарядів і ракет.  Очищення забруднених територій – є  першочерговою задачею.

Крім золотої нагороди, Володимир здобув і спеціальну нагороду -Special Prize of Prof. Iwan Feshchenko-Chopivsky.

Виставка INTARG проходила в гібридному форматі, більшість українських учасників представляли проєкти онлайн, проте Володимиру вдалося взяти участь в її роботі офлайн. На спільному фото з ним президент французької асоціації винахідників Жерар Рокіллон (Gérard Roquillon).

Срібні медалі отримали:

Андрій МАВРІН, учень 10-го класу Політехнічного ліцею КПІ, з проєктом  «Переробка шин кріо-вібруючим методом». В результаті такої переробки  залишаються сталевий корд, який можна переплавити для повторного використання, та  гумова крихта, з якої сьогодні роблять гумове покриття для спортивних та дитячих майданчиків, додають до складу суміші для покриття автомагістралей,  використовують у якості наповнювача для різного інвентарю, але найголовніша ціль – використання гумової крихти як регенерату, тобто додавання її до суміші для виготовлення нових шин.

та

Павло ШЕХЕТ, учень 10-го класу Політехнічного ліцею КПІ ім. І. Сікорського. Проєкт Павла – «Новітній захист бронетехніки». Хлопець дослідив нові можливості комплексної протидії системам наведення ракет.

Бронзова медаль була присуджена Златі Бічевій учениці 11-го класу Політехнічного ліцею КПІ ім. І. Сікорського за проєкт «Індукційна зарядка для міського транспорту». Пристрій та технологія його використання можуть бути застосовані для безконтактної зарядки акумуляторних батарей в громадському електротранспорті під час виконання маршрутного завдання та у відстійниках.

Науковим керівником всіх медалістів є Олег Володимирович КОЗЛЕНКО, керівник секції Технологічних процесів та перспективних технологій відділення Технічних наук Київської МАН, завідувач УНЛКТ Фізико-математичного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського, заслужений вчитель України.

Міжнародна виставка винаходів та інновацій INTARG є форумом для міжнародного просування представників науки, промисловості та бізнесу. Наука, харчова промисловість, побутові засоби, безпека, IT, промисловість, навколишнє середовище,  медицині, а також підвищення безпеки, якості та гігієни життя – категорії, в яких надаються проєкти. INTARG підтримують провідні національні та міжнародні установи: IFIA, WIIPA, Патентне бюро Республіки Польща, мер Катовіце, GZM Metropolis, Національний центр досліджень і розробок, Головна технічна організація Федерація науково-технічних асоціацій, Головна рада науково-дослідних інститутів,  Сілезький технологічний університет, Польська палата екології, а також Польська гірнича промислова і торгова палата стали нашими партнерами. Основними критеріями оцінки поданих рішень є: рівень інноваційності, ринковий попит на той чи інший продукт, порівняння зі світовими замінниками, рівень TRL, можливості впровадження і комерціалізації, економічні та соціальні ефекти.

Київська МАН вітає своїх вихованців та їх наукового керівника із заслуженим визнанням!

Українці – переможці!

Версія для друку Опубліковано: 17 Травня 2022