Педагогічна мапа Києва
У січні 2022 року Педагогічний музей України розпочав цей проєкт, мета якого - презентувати київські локації (вулиці, площі, майдани, пам’ятники, меморіальні дошки), присвячені видатним педагогам та культурно-освітнім діячам. Сьогодні у Києві є 2061 вулиця, 532 провулки, 59 площ і майданів. Скільки з них присвячено педагогам? На це питання відповість онлайн-проєкт. Його кінцевий результат: створення інтерактивної «Педагогічної мапи Києва» на сайті музею.
Проєкт реалізується на сторінках музею у соціальних мережах Фейсбук та Інстаграм з періодичністю 2 рази на місяць. Кожен допис містить стислу інформацію про педагога, на честь якого в Києві названо ту чи іншу локацію, відкрито меморіальну дошку чи пам’ятник, присвоєно ім’я навчальному закладу. Графічний макет проєкту містить схематичну карту Києва, позначку локації на карті та її опис, портрет педагога, про якого йдеться в дописі. Перша публікація в межах проєкту вийшла 29 січня 2022 року і була присвячена вулиці Олени Пчілки. Станом на сьогодні в межах проєкту вийшло 7 публікацій присвячених локаціям, які носять імена Олени Пчілки, Костянтина Ушинського, Омеляна Поповича, Якова Шульгина, Миколи Пирогова, Івана Мар’яненка, Антона Макаренка.
Дякуємо, Оксано Євгенівно, за цікаву презентацію проєкту! Сподіваємось, що спільними зусиллями, ми створимо Педагогічну мапу Києва! В умовах воєнного стану, в час важких випробувань для України наша національна спадщина надихає нас. Наше національне надбання додає нам сил! Це теж ‒ наша зброя проти ворога, яка підтримує моральний дух українців, показує, за що ми боремося.
Запрошуємо всіх, кого цікавить історія освіти й культури нашої країни, зокрема й історія рідного міста, долучитися до проєкту за хештегом #Педагогічна_мапа_Києва та серії тематичних вебінарів (куратор ‒ Оксана Матвійчук @Оксана Матвійчук).