Освічена нація 2025

Освічена нація 2025 ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Освічена нація», що об'єднує юних дослідників, учителів-наставників, меценатів, науковців та в якій взяли участь представники Київської МАН, відбулась у ліцеї № 157.

Протягом заходу були представлені дослідження, що охоплювали широкий спектр галузей знань — від природничих наук до соціально-гуманітарних дисциплін. Особливо приємно було спостерігати за тим, з якою ретельністю, логічністю та глибиною підходили учні до структурування своїх досліджень. Кожен виступ демонстрував не лише академічну підготовку, а й щире зацікавлення обраною темою, критичне мислення та здатність до аналізу. 

Від Київської МАН з привітальним словом до учасників конференції звернулась керівниця відділення філософії та суспільствознавства Тетяна Юріївна Кот.

З доповідями про свої роботи виступили такі вихованці Київської МАН:

  • Учениця 10 класу ліцею №157  Ковбаса Вероніка, «Жінки у складі легіону усс: історія суспільного визнання»;
  • Учениця 10 класу ліцею №157 Кузнік Валерія, «Аграрне переселення українців Полтавщини на сірий клин в кінці 19 століття на основі даних спогадів Савченко-Муратова Євгена Родіоновича»
  • Учениця 11 класу ліцею №13 Святошинського району м. Києва Ліщук Ксеніія «Автентичність української прикраси»;
  • Учень 10 класу ліцею №157 Первак Ярослав, «Історія родини Джусів: приклади служіння Україні»;
  • Учениця 10 класу ліцею №157 Кристиняк Устина, «Книжковий блог як жанр художньо-публіцистичної творчості»;
  • Учениця 10 класу ліцею №157 Бондарчук Юлія, «Вплив військово-патріотичного виховання на формування цінностей у дітей та молоді»;
  • Учениця 10 класу ліцею №157 Кустенко Вероніка, «Використання орієнтованих ациклічних графів для моделювання причинно-наслідкових звʼязків в епідеміологічних дослідженнях»;
  • Учениця 8 класу ліцею №157 Кравчук Софія, «Дослідження особливостей вирощування та догляду за кактусами у кімнатних умовах. Найпоширеніші захворювання кактусів та їх лікування»;
  • Учениця 10 класу ліцею №13 Святошинського району м. Києва Пешко Каріна, «Історія українського театру: від витоків до сучасності»;
  • Учениця 9 класу ліцею №157 Філоненко Марія, «Відновлення Свято-Михайлівського золотоверхого монастиря в роки незалежності після його зруйнування радянською окупаційною владою»;
  • Учениця 9 класу ліцею №157 Дузь Анастасія, «Структура та організація освітнього процесу в Києво-Могилянській академії в кінці XVII – першій половині XVIIIст.»
  • Учениця 9 класу ліцею №157 Коник Вероніка, «Розробка протоколу етики штучного Інтелекту в Україні». Хотілось би зазначити, що Вероніка з проєктом, який прогнозує вірогідність серцево-судинних захворювань за допомогою штучного інтелекту, пройшла у другий раунд міжнародного конкурсу Paris Collaborative. З тисяч заявок з усього світу було обрано лише 45 проєктів — і серед них Вероніки Коник.

Важливою частиною конференції стало представлення власного наукового вісника «Освічена нація».

Конференція ще раз довела, що наука об’єднує людей з різних сфер — педагогів, науковців, митців, практиків й вкотре підтвердила: молодь — це не лише майбутнє України, а й її наукове сьогодення. Нехай сьогоднішні виступи стануть для наших юних дослідників ще одним кроком до великих відкриттів і професійних здобутків. Бажаємо кожному з них не зупинятись на досягнутому, розвиватися, ставити нові цілі та впевнено прямувати вперед!

Висловлюємо подяку директорці ліцею № 157, заслуженій працівниці світи Тетяні Миколаївні Єрмак та всьому колективу ліцею № 157 за організацію та проведення такого важливого та яскравого заходу.

Більше фото ТУТ

Версія для друку Опубліковано: 18 Квітня 2025