Незламність крізь віки
«Сьогодні маємо чудову синергійну експозицію картин, які ламають шаблони, – сказав під час відкриття виставки ректор КНУ Володимир Бугров. – Мало хто, піднімаючись східцями холу, не зупинився, щоб розглянути їх. У кожного свої враження, але ефект один: вони змушують думати. Прикметно, що ми відкриваємо виставку напередодні 210-річчя Тараса Шевченка. Сам Тарас позиціював себе передовсім як маляр, як митець, наділений даром через емоції передавати сенс».
«Про нас, геологів, говорять, що ми завжди щось шукаємо. Творчість нашого колеги по цеху – це намагання знайти зв’язок між минулим і сучасним, – підкреслив директор ННІ «Інститут геології» Сергій Вижва. – Ці картини про енергетику нашого народу. Сьогодні Червоний корпус наповнився потужною позитивною енергетикою».
Художник народився у Львові, здобув професію геолога, тривалий час навчався і працював у США. Має науковий ступінь кандидата геологічних наук. Під час Революції Гідності перебував у Києві, тоді ж започаткував унікальну серію «Воїни світла». Те, що Вітик переживав на Майдані, згодом з’являлося на полотнах у химерних образах та абстракціях. «Стрес був величезний, а ці картини мене лікували. І я бачу, що так само вони впливають на інших людей. Творчість є для мене насамперед арттерапією», – говорить художник. У творчості Макса Вітика переплітаються традиції американського абстрактного експресіонізму та українського народного мистецтва. Як художник він демонструє взаємовплив американської та української культур. «Найцікавіші та найфантастичніші речі створюються на стику різних галузей і сфер діяльності. Такими платформами є університети, де перетинаються освіта, наука, мистецтво та бізнес» – пояснює художник ідею соціального проєкту. Від 2020 року Макс Вітик постійно проживає в Україні та продовжує працювати в геології.
Тема незламності духу перед споконвічним ворогом, яка пронизує роботи Шевченка, знайшла своє відображення у відомій серії картин Макса Вітика «Воїни Світла». Сучасні герої, наділені внутрішньою силою та відданістю ідеалам світла і добра, символізують непереможність духу українського народу, його жертовність у боротьбі за свободу попри все. Вони закликають кожного з нас бути «Воїном Світла» у своєму житті та нести вогонь боротьби проти російської темряви.
Авторська екскурсія-діалог по виставці «Незламність крізь віки» відбудеться 15 березня о 17:00 в у холі Червоного корпусу КНУ імені Тараса Шевченка.
Проводять: художник Макс Вітик і керівниця секції історичного краєзнавства відділення історії Київської МАН Ганна Владимирська.
Запрошуємо всіх охочих!