Науково-практична конференція «Краса і сила рідної мови»
З вітальним словом до учасників конференції звернулася Іваненко Ірина Миколаївна – кандидат філологічних наук, доцент, завідувачка відділення української філології та мистецтвознавства, керівник секції української мови, котра зауважила, що мова – найсильніший і найбільший патріот нашої держави. І нині наше найголовніше завдання – це дослідження та збереження елементів національної ідентичності й культурної спадщини. Ірина Миколаївна підкреслила, що конференція традиційно із 2011 року збирає широке коло однодумців.
У роботі конференції взяли активну участь викладачі Навчально-наукового інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а саме: Різник Сергій Михайлович – доктор філологічних наук, завідувач кафедри української мови та прикладної лінгвістики, Наумовська Олеся Владиславівна – доктор філологічних наук, завідувачка кафедри фольклористики, Ткаченко Анатолій Олександрович – доктор філологічних наук, професор кафедри історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості, Мацько Оксана Михайлівна – кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови та прикладної лінгвістики, Касьянова Олександра Андріївна – кандидат філологічних наук, провідний фахівець відділу зав’язків із громадськістю імені Володимира Мукана, асистент кафедри української філології для іноземних громадян, Закальська Ярина Андріївна – кандидат філологічних наук, провідний фахівець із фольклористики Центру фольклору та етнографії. Дослідники розповіли про нюанси сучасних підходів до аналізу текстів, зразків фольклору та мистецтва. Вони також запросили юних філологів активно долучатися до різноманітних заходів інституту (конференцій, конкурсів, лінгвістичних клубів, лекцій, семінарів тощо) та звертатися за консультаціями безпосередньо на профільні кафедри.
Найголовніше, що під час науково-практичної конференції вихованці секцій української мови, української літератури, фольклористики та теорії, історії мистецтв та арткритики, котрі подаватимуть свої наукові доробки на II (міський) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, отримали величезний спектр порад і рекомендацій щодо правильного формулювання тем робіт, конкретизації об'єкта та предмету наукового пошуку, методів, нюансів опрацювання матеріалу. Керівниця секції української літератури Скакун Ірина Володимирівна та керівниця секції фольклористики Годік Катерина Олександрівна презентували молодим дослідникам лайфхаки з підготовки до виступів на постерному захисті та науковій конференції.
Колектив відділення української філології та мистецтвознавства щиро дякує науковцям Навчально-наукового інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка за цінний досвід та низку креативних порад та ідей, які ми віримо наші вихованці обов’язково втілять!
Безмежно дякуємо всім педагогічним керівникам таких закладів освіти, як: ВСП «Оптико-механічний фаховий коледж Київського національного університету імені Тараса Шевченка», гімназія «Академія», гімназія № 283 II-III ступенів, гімназія № 59 імені О. М. Бойченка, Києво-Печерський ліцей № 171 «Лідер», ліцей № 144 ім. Г. Ващенка, ліцей № 29 імені Петра Калнишевського, ліцей податкової та рекламної справи № 21, навчально-виховний комплекс «Домінанта», навчально-виховний комплекс «Оболонь», Політехнічний ліцей НТУУ «КПІ», середня загальноосвітня школа № 229 – за підтримку талановитої молоді та мотивацію їх до написання цікавих науково-дослідницьких робіт. Упевнені, що спільними зусиллями ми зможемо виховати креативну, патріотичну майбутню наукову еліту України.
Дякуємо нашим учням за вашу високу готовність та змістовність доповідей за результатами своїх досліджень, які популяризують українське слово, українські твори, круті розробки, культурні традиції та ін., що надзвичайно важливо в цей складний для нашої країни час! Бажаємо кожному і кожній успіхів на всіх етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України й не тільки!
До нових творчих зустрічей!
Переглянути запис: