Молодіжний конгрес: українська ідентичність та її промоція у світі
Керівниця відділення філософії та суспільствознавства Тетяна Кот брала участь у роботі Конгресу безпосередньо, а вихованці відділення мали змогу дивитись трансляцію заходу.
Метою Конгресу є популяризація української культури та історико-культурної спадщини, обʼєднання української молоді по всьому світі. долучити молодь до формування візії та визначення українських ідентичних кодів, які транслюватимуться за кордоном шляхом проведення відкритих дискусій між представниками різних кластерів суспільства (громадський сектор, бізнес, державні установи).
У своєму вітальному слові Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив на основних цінностях, які обʼєднують українців по всьому світі - свобода та ідентичність.
Конгрес складався з 3 панельних дискусій:
- Панельна дискусія №1 "Визначення української ідентичності"
- Панельна дискусія №2 "Цифровізація у формуванні міжнародного образу України"
- Панельна дискусія №3 "Українська ідентичність: як залучити молодь до промоції як в Україні, так і за її межами. Практичні кроки”
Однією зі спікерок панельної дискусії була вихованка відділення філософії та суспільствознавства, Освітня Амбасадорка Київської МАН, членкиня Міжнародної Ради при МЗС України Софія Шарова. Також у роботі конгресу брав участь випускник відділення філософії та суспільствознавства Київської МАН Роман Дмитришин, який за внесок у розвиток молодіжного руху отримав премію Київського міського голови. Зараз Роман студент II курсу денної форми здобуття освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» освітньої програми «Міжнародні відносини» Навчально-наукового інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Серед питань, які розглядались на дискусійних панелях, можна виділити:
«Як консолідувати молодь для визначення ідентичності. Як долучати до напрацювання політик у цій сфері». Андрій Чесноков, заступник Міністра молоді та спорту України.
«Долучення молоді до напрацювання державних політик у сфері становлення ідентичності». Юлія Гришина, народна депутатка України, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти науки та інновацій, доктор юридичних наук, професор.
«Якими були нові досягнення та з якими викликами стикнулася сфера української культури та ідентичності після початку повномасштабного вторгнення». Мар'яна Томин, директорка департаменту культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики України;
«Цифрова дипломатія України під час війни: унікальний досвід диджиталізованого протистояння». Вікторія Ляліна-Бойко, Директорка департаменту публічної дипломатії МЗС України;
Відеовиступ Михайла Федорова, віцепрем’єр-міністра з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України — Міністра цифрової трансформації України.
«Роль молоді в міжнародній дистрибуції контенту про Україну в соціальних мережах» ‒ диджиталізованого протистояння. Валентин Панюта, голова “United24Media”.
Під час конгресу відбулась презентація проєкту “UA - Ukrainians Abroad” ‒ координаційної платформи, яка дасть змогу посилити взаємодію між українською молоддю в Україні та за кордоном.
Щиро вдячні організаторам та спікерам Молодіжного конгресу за надзвичайно актуальні питання, запропоновані до обговорення та вироблення практичних кроків, за допомогою яких українська молодь має можливість обʼєднатись та активно долучитись до просування інтересів та іміджу держави на міжнародній арені!
Переглянути трансляцію заходу можна тут