Мандрівка до Ольвії
19 квітня в захоплюючу олайн-екскурсію до античного міста Північного Причорномор'я запросила учасників зустрічі доктор історичних наук, член-кореспондент НАН України, заступниця директора з наукової роботи Інституту археології НАН України, завідувачка відділу античної археології Інституту, Алла Валеріївна Буйських.
Ольвія (від грецької «щаслива»), що поблизу села Парутине на Дніпровсько-Бузькому лимані (неподалік сучасного Миколаєва), особливого значення набула після анексії Криму. Це найбільша цілісна пам’ятка античності, яку можна відвідати і цікавість до якої щороку зростає.
Національний історико-археологічний заповідник «Ольвія», заснований у 1926 році, сьогодні складається з двох частин: міста Ольвії з некрополем і території сучасного острова Березань, що навпроти Чорноморської коси. На території заповідника діють: музей, де представлені знахідки з розкопок (понад 96 тис. експонатів) і лапідарій (музей каменю), в якому зберігаються архітектурні деталі, надгробки, знаряддя праці, скульптури та плити з написами і текстами декретів. Заповідник має свої наукові фонди та бібліотеку. Основною частиною музею є експозиція залишків античної архітектури просто неба: понад півтора десятка ділянок.
Дякуємо Аллі Валеріївні за яскраву презентацію та запрошуємо разом з нами до Ольвії: