"Магія гіпсу: від науки до творчості — як із простого матеріалу створювати дивовижні речі"

"Магія гіпсу: від науки до творчості — як із простого матеріалу створювати дивовижні речі" Саме така була тема чергового заняття з мінікурсу «Рятівна хімія» від відділення хімії та біології для вихованців студії «ВундерМАНи». Це надзвичайно цікаве інтерактивне заняття було проведено в Інституті геохімії навколишнього середовища НАН України керівником секції загальної та неорганічної хімії Київської МАН, відомим вченим в галузі фізико-хімії та технології наповнених композитів на базі тривимірних полімерів, Дмитром Львовичем Старокадомським.

Не обійшлося без сюрпризів. Так сталося, що саме перед початком заняття в Інституті вимкнули світло. Але ж для юних вихованців, можливо майбутніх науковців, та спікера пана Дмитра, це не стало проблемою. На допомогу прийшли мобільні ліхтарики. Для заняття наукою – немає перепон!

Ще хочеться зазначити, що вихованці Київської МАН познайомилися з директором інституту Олександром Миколайовичем, який перший зустрів дітей та розповів їм, чим займаються науковці Інституту. Також пан директор був дуже задоволений, що такі юні вихованці вже цікавляться наукою.

А Дмитро Львович для юних вундерМАНівців провів невелику екскурсію коридорами Інституту та розповів про його задачі та функції.

На занятті діти дізнались, що таке гіпс, як він утворюється та чому цей матеріал настільки універсальний і популярний у багатьох сферах. Отже, гіпс — це м’який мінерал класу сульфатів, що складається з дигідрату сульфату кальцію. Також гіпс існує як осадова гірська порода.

Під час заняття говорили про хімічні властивості гіпсу: як він перетворюється з порошку у твердий матеріал; використання гіпсу в будівництві, медицині, мистецтві й навіть у створенні іграшок; як з гіпсу можна виготовити прикраси, декор або відбитки рослин і предметів.

Потім діти пробували самостійно створювати вироби з гіпсу. Для цього вони перемішували гіпс з водою, а потім заливали цей розчин у силіконові форми. Гіпс досить швидко (5-10 хвилин) затвердів, і діти в результаті отримали купу різних фігурок, які можна було забрати додому для розфарбування.

Юні вихованці так захопилися процесом виготовлення сувенірів, що не помітили, як промайнуло півтори години. Зате вдома було що розповісти батькам, а на наступний день бігти в будівельний магазин за гіпсом.

До зустрічі на наступних заняттях студії!

Версія для друку Опубліковано: 13 Грудня 2024