М-18: другий воркшоп «Що таке політика?» ціннісні дебати

М-18: другий воркшоп «Що таке політика?» ціннісні дебати Другий воркшоп з парламентаризму об’єднаної команди Київської МАН «Що таке політика?» також складався із декількох зустрічей. Це були заняття у двох форматах: онлайн та офлайн. Адже знання, підкріплені практичними навичками, набувають більшої аргументованості та систематизації.

Почали ми з того, що дізнавались, що ж, означає термін «політика», як він трактується, яких значень набуває. Використовуючи метод контент-аналізу, наші проактивні вихованці відповідали на питання: що? хто? яким чином? для чого?

Поняття «політика» постійно використовується у нашому законодавстві, тож доречно ознайомитися з розділом «Термінологія законодавства» офіційного вебпорталу парламенту України. Результат пошуку нам «видав» 40 термінів, де наявне поняття «політика». Ми зупинились на деяких: освітня політика, політика безпеки, політика кіберзахисту, молодіжна політика.

І знову про особливості  нашої об’єднаної команди. Вихованка Київської МАН Анастасія КОСТЕНКО є членкинею Київської міської молодіжної ради при Київській міській раді. Тож на практичних кейсах Настя ділилась досвідом та розповідала як здійснюється молодіжна політика, як відбуваються засідання, як працюють комітети, за яким принципом виносяться питання на обговорення. Дуже важливо мати реальні знання та оцінку ситуації в молодіжному середовищі, щоб запобігти, або допомогти, або вплинути. Молодь – це рушії змін, і такі освітні майданчики демократії тому свідченням.

Під час офлайнової зустрічі у ліцеї № 13 Святошинського району, вчились проводити ціннісні дебати за форматом Карла-Поппера. Формат дебатів, ствердження-заперечення, спонукає до виважених обґрунтованих тверджень, що, своєю чергою, передбачає занурення в тему дебатів та глибокі знання, відповідно. Так, у нас є деякі прогалини, але ми вчимось. Але всі учасники зазначили, що це було захопливо, іноді неочікувано, але 100% драйвово!

Вже зовсім скоро ми імітуватимемо засідання комітету, напрацьовуватимемо пропозиції, які знайдуть своє відображення у написанні петиції. Тому для наших активних та небайдужих змінотворців цей досвід є дуже важливим, навчальним, дієвим.

Йдемо далі, набуваємо знань творення демократії, формуємо громадянську позицію.

Версія для друку Опубліковано: 03 Лютого 2025