Літня школа Київської МАН. Подорож Карпатами
Також фортеця виконувала функції оборони та була митницею. Про все це розповів екскурсовод ‒ досвідчений музейний працівник. Відразу після екскурсії, юним науковцям пощастило відвідати й саму фортецю. На жаль, вона не збереглася цілком до сьогодення, але все одно було цікавого зануритися у минуле та відчути себе його частиною. Трохи згодом наші учні відвідали Хату у Глубокім — одну з кількох десятків автентичних бойківських хат, що збереглись в Уричі. Як тільки всі переступили поріг цього житла, насиченого культурою та історією, то ніби перенеслись у зовсім іншу епоху. А можливість «повзаємодіяти» з різноманітними предметами побуту, що ще більше занурило всіх у період кінця XIX- початку XX ст.
Завершився день приїздом на "Святославіє" ‒ місце загибелі древлянського князя Святослава. Там на власні очі побачили, як місцеві жителі вшановують пам'ять про цю історичну постать: існує звичай, згідно з яким кожен, хто проходить повз могилу, повинен покласти на неї зелену гілку.
Тож день був насправді незабутнім, він вкотре підкреслив важливість вивчення і збереження нашої культурної спадщини. Найціннішим же в ньому було те, що занурення в історію нашого народу, відкрило нові теми подальшого наукового пошуку юних дослідників.