Культурологічно-науковий форум «Спадщина і прогрес»

Культурологічно-науковий форум «Спадщина і прогрес» До Дня науки відділення філософії та суспільствознавства Київської МАН спільно з Ліцеєм №13 Святошинського району міста Києва провели культурологічно-науковий форум «Спадщина і прогрес: вишиванка як символ, наука як шлях».

Захід відбувся за підтримки Управління освіти Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації та Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України.

У затишній святковій залі зібрались досвідчені науковці, експерти, фахівці, педагоги. Але найголовнішими дійовими особами були ліцеїсти ‒ ті, заради кого розробляються методики, впроваджуються новітні технології, відбуваються пошуки найдосконаліших моделей, будуються освітні траєкторії розвитку кожної особистості.

Всіх учасників зібрання вітали:

  • Марія АНАНЬЄВА, директор Ліцею № 13 Святошинського району міста Києва;
  • Тетяна КОТ, завідувачка відділення філософії та суспільствознавства Київської МАН;
  • Максим ГАЛЬЧЕНКО доктор філософських наук, професор, член-кореспондент НАПН України, директор Інституту обдарованої дитини НАПН України;
  • Наталія ФІЛІПЧУК, провідний науковий співробітник відділу змісту і технологій педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, старший науковий співробітник, доктор педагогічних наук;
  • Інна ОТАМАСЬ, помічник ректора з наукової роботи Державного закладу вищої освіти «Університет менеджменту освіти» НАПН України, професор кафедри освіти дорослих та цифрових технологій Навчально-наукового інституту менеджменту та психології Державного закладу вищої освіти «Університет менеджменту освіти» НАПН України;
  • Сергій РУСАКОВ, керівник секції «Філософія. Культурологія», директор Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, професор кафедри філософської антропології, філософії культури та культурології, кандидат філософських наук, доцент, головний редактор фахового журналу «Культорологічний альманах», експерт Українського Культурного фонду.

Натхненну, віртуозну модерацію здійснювали: Лариса КАРЧИНА, керівниця секції «Педагогіка», відмінник освіти України та Назар ЧЕКИШ, заступник директора Ліцею № 13 Святошинського району міста Києва, вчитель історії та громадянської освіти.

У своїх промовах вони наголошували на тому, що педагоги, вчителі, наставники, мають зробити все можливе, аби вогонь пізнання та допитливості не згасав у наших учнів та учениць, діяти, спонукати та бути натхненниками. 

Жвавим обговоренням супроводжувались всі повідомлення юних дослідників та дослідниць.  Цікавими та змістовними були рефлексії від учнівства.

Попри виклики, з якими ми всі живемо сьогодні, попри складні часи, науковий пошук має продовжуватись, талант та обдарованість – підтримуватись, зростати.  

Захід відбувся в межах реалізації освітньо-культурологічного проєкту «Музейна педагогіка в освітньо-культурному просторі Києва: проблеми, сьогодення і перспективи» та проєкту «Незламність ‒ генетичний код українців».

 

Версія для друку Опубліковано: 23 Травня 2025