Конституційне правосуддя Грузії
Надзвичайно цікаво було послухати про роботу органу конституційної юрисдикції Грузії, так би мовити, із перших вуст, адже пан Георгій був президентом Суду понад 10 років. Він розповів про основні етапи створення Конституційного Суду Грузії; про кількість суддів; хто та за яких умов може стати суддею, з якого віку. Про квоти щодо призначення суддів Конституційного Суду Грузії, які саме позови та подання правомочний розглядати Суд та строки розгляду конституційного позову або конституційного подання. Про імплементацію нововведень, підходів та організацію конституційного процесу.
Також спецрадник Конституційного Суду України, пан ПАПУАШВІЛІ розказав про унікальні випадки та рішення, які були за часів його президентства.
Для майбутніх правозахисників та тих, хто бажає пов’язати своє життя з органами судочинства, корисним було інформування про здійснення правосуддя щодо порушення громадянських прав. До прикладу, подати скаргу до Конституційного суду може кожен громадянин, тобто мова йде про індивідуальну скаргу.
Як завжди, щирим віртуозом-модератором зустрічі, була пані Галина ЮРОВСЬКА, суддя Конституційного Суду України.
Вкотре впевнились, що такі заходи є актуальними та потрібними. Вони відкривають ще більше можливостей перед нашими допитливими вихованцями.
Щиро дякуємо Конституційному Суду України за запрошення, співпрацю, просвітництво та виховання юридичної культури в інтелектуальної молоді України.