Конференція «Збереження пам’яті в часи випробувань ХХ–ХХІ ст.» відбулась

На важливості аналізу й розуміння доленосних подій минулого для поступу українського народу в майбутньому наголосив у вітальному відеозверненні автор проєкту «Реальна історія» Акім Галімов.
Завідувачка відділення історії Київської МАН Софія Сивенко звернула увагу на значенні співпраці між Київською МАН і Музеєм у такій важливій справі, як залучення молоді до пам’яттєвих практик.
Науковець Музею Роман Кабачій представив промовисті артефакти з музейної колекції – щоденники сучасної російсько-української війни, – і розповів про внесок інституції у збереження історичної пам’яті про війни ХХ –ХХІ ст. на теренах України.
В основній частині конференції з доповідями виступили учні з різних регіонів, зокрема й прифронтових.
В секційних засіданнях взяли участь вихованці Київської МАН:
Тарковська Дарія, учениця 11 класу ліцею № 144 ім. Г. Ващенка, з виступом на тему: «Виставкова діяльність Музею війни як відображення суспільно-політичних змін в Україні».
Яковлев Ілля, учень 11 класу Ліцею № 245 «Гелікон», з виступом на тему: «Волинська трагедія в історичній політиці України та Польщі».
Сташук Таїсія, учениця 10 класу Ліцею «Наукова зміна», з виступом на тему: «Воєнне повсякдення жінок-медиків у часи Другої світової війни та в умовах російсько-української війни».
Зарицький Дмитро, учень 9 класу Ліцею №107 «Введенський», з виступом на тему: «Становлення армії незалежної України 1991 – 2014 рр.».
Філоненко Марія, учениця 9 класу ліцею № 157, з виступом на тему: «Відновлення Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря в роки незалежності після його зруйнування радянською окупаційною владою».
Зацепіна Софія, учениця 9 класу Приватного закладу загальної середньої освіти ІІ-ІІІ ступенів «Гімназія А+», з виступом на тему: «Будинок “Слово” як вияв репресивної системи СРСР».
Баранова Марія, учениця 10 класу Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка, з виступом на тему: «Становлення особистості Романа Шухевича як майбутнього лідера, провідника, борця за національну ідею».
Житникова Анна, учениця 9 класу Комунального ліцею «Маріупольський ліцей міста Києва», з виступом на тему: «Знищення українських бібліотек у місті Маріуполь як прояв геноциду проти української культури».
Приємним бонусом для учасників заходу став підйом на оглядовий майданчик монумента «Батьківщина-мати».
За підсумками конференції буде опубліковано збірник доповідей юних дослідників.
Вдячні всім учасникам за інтерес до історії та палке бажання її досліджувати. Твердо віримо у продовження нашої співпраці!