Київські МАНівці на Всеукраїнському правозахисному форумі «Легіон права»

Київські МАНівці на Всеукраїнському правозахисному форумі «Легіон права» Вихованці відділення філософії та суспільствознавства Київської МАН взяли участь у Всеукраїнському правозахисному форумі «Легіон права», який проходив у Мистецькому Арсеналі.

Захід відбувся за ініціативи Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця;  за участі Мацуда Кунінорі, Надзвичайного і Повноважного Посла Японії в Україні; Олє Егберг Міккельсен, Надзвичайного і Повноважного Посла Королівства Данії в Україні; підтримки Яко Сільє, Постійного представника ПРООН в Україні; відомих правозахисників,  громадських діячів та активістів, представників громадських і міжнародних організацій, письменників та митців. Впродовж форуму відбулись панельні дискусії, обговорення, низка промов.

Долучитись до такої вагомої, як за кількістю відомих особистостей, політиків, громадських діячів та активних громадян України та країн, що підтримують нашу Державу, так і за кількістю організацій, структур, об’єднань, є честю та усвідомленим вибором наших вихованців – майбутніх правозахисників, відповідальних науковців, правотворців.

Теми, які було визначено та акцентовано для обговорення та дискусій, насправді важливі, це теми нашого воєнного життя: «Від стурбованості до дії – виклики та подальші кроки»; щодо Операційного плану до Стратегії розвитку Офісу Омбудсмана; «Права людини крізь призму мистецтва та культури».

Зокрема, Дмитро Лубінець у своєму виступі «Рік Змін. Будуємо сильну інституцію в умовах воєнного стану» відзвітував про здобутки, розповів про взаємодію за рік спільної роботи, про подальші кроки та напрацювання.  

Очі наповнювались сльозами, коли демонстрували кадри та хроніки повернення українських військовополонених, цивільних, дітей. Коли возз’єднувались сім’ї, коли мати вперше за півтора року побачила своїх дітей.., а ще відчувався жах, відчай, лють.., і бажання покарати агресора, притягти до відповідальності.

Цікаво було слухати про акценти та деталі операційного плану до стратегії розвитку Офісу омбудсмана, думки міжнародних експертів в області прав людини, відомих науковців, громадських діячів.

На завершення хочемо процитувати пана  Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини: «..маємо бажання, щоб із жертв ми стали амбасадорами права».

Версія для друку Опубліковано: 11 Липня 2023