Інституційна роль Національної школи суддів України у забезпеченні незалежності судової влади
Надзвичайно тішимось, що все більше вихованців Київської МАН стають активними учасниками інтелектуальних заходів від КСУ. Учні ліцею №13 Святошинського району міста Києва, які активно працюють у науково-дослідницькій лабораторії з вивчення, дослідження та збереження національно-культурної спадщини України, сьогодні були серед суддів вищої кваліфікаційної категорії, відомих адвокатів, знаних науковців. Важливо передавати знання, навчати тих, хто в майбутньому прийде на зміну, зберігати тяглість поколінь.
У своїй промові Ректор Національної школи суддів України, Микола Васильович ОНІЩУК, доктор юридичних наук, заслужений юрист України, розповів про Національну школу суддів, судоустрій, про підготовку висококваліфікованих фахівців, які здійснюють судочинство, про особливості щодо урахування умов воєнного стану та відповідальності, яка покладена на НШС у процесі майбутнього набуття членства України в ЄС.
Як завжди, щирим віртуозом-модератором зустрічі, була пані Галина ЮРОВСЬКА, суддя Конституційного Суду України. Майстерно та ґрунтовно вона розповіла про етапи становлення суддівської освіти в Україні, про Закони України щодо підготови суддів, про судоустрій і статус суддів, про регламент Національної школи суддів, програми навчання, міжнародне співробітництво та ключові виклики в контексті європейської інтеграції.
Вкотре переконуємось, що такі заходи є потрібними. Вони відкривають ще більше можливостей перед нашими допитливими вихованцями.
Щиро дякуємо Конституційному Суду України за запрошення, співпрацю, просвітництво та виховання юридичної культури в інтелектуальної молоді України.