Гуцульський орнамент. Досліджуємо та вивчаємо

Гуцульський орнамент. Досліджуємо та вивчаємо В межах роботи науково-дослідницької лабораторії з вивчення нематеріальної культурної спадщини України, в ліцеї №13 Святошинського району міста Києва відбувся неймовірний просвітницький захід ‒ відкритий урок, присвячений гуцульському орнаменту в цілому та математиці в традиційних гуцульських орнаментах.

Захід відбувся за безпосередньої участі Лариси КАРЧИНОЇ, керівниці секції педагогіки відділення філософії та суспільствознавства, яка є ідейним натхненником та безпосереднім організатором роботи лабораторії.

Спочатку був яскравий екскурс у гуцульський край, традиції та звичаї від  Богдана ГАСЮКА, українського письменника, методиста НЦ МАН України. Він цікаво розповів про гори та долини, про водоспади, Тису та смереки. 

Марія ЛУБИНСЬКА – художник-живописець, монументаліст, методист НЦ МАН України ознайомила учнів з книгою Михайла Курилича «Елементи та мотиви гуцульського орнаменту».

А потім наші допитливі вихованці та вихованки самі відтворювали гуцульський орнамент, що є своєрідною знаковою системою мовлення та художнього освоєння світу. 

Про математичні основи гуцульського орнаменту розповіла Валентна КОЗАК, завідувачка відділення математики Київської МАН. 

Учні отримали купу нових знань, а головне – величезне задоволення від проведеного уроку. 

Київська МАН – територія новацій та освітніх трендів, де розумні стають успішними.

Версія для друку Опубліковано: 10 Лютого 2025