Григорій Сковорода в центрі уваги наших учнів та учениць

Григорій Сковорода в центрі уваги наших учнів та учениць 6 грудня 2022 року в рамках циклу наукових зустрічей «Шлях в науку» від відділення філософії та суспільствознавства Київської МАН був проведений тематичний захід до 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди.

В рамках онлайн зустрічі відбувся вступний виклад матеріалу від кандидата філософських наук, доцента, керівника секції філософії Сергія РУСАКОВА, а потім всі присутні мали можливість висловитись та запропонувати свою інтерпретацію філософської та літературної творчості Григорія Сковороди.

Одним з важливих завдань тематичного заходу, став розгляд відомого українського філософа як актуального мислителя нашого часу. Для цього були проаналізовані часи та ідеї від українського Бароко та українського романтизму до сьогодення. Для цього присутні занурились безпосередньо у світ ідей Григорія Сковороди, а потім провели смислову лінію до нинішніх часів — крізь призму творчості філософа ХІХ століття Памфіла Юркевича, відомого українського філософа XX-XXI століть Мирослава Поповича та сучасника, філософа та письменника Тараса Лютого.

Всі присутні на заході долучилися до дискусії, адже тема творчості Сковороди знаходить відгук у кожної допитливої людини. Окремо була обговорена важливість збереження вітчизняної традиції філософування в умовах сучасного глобалізованого світу.

Згадали й низку актуальних подій, які відбуваються в Києві, тому лектор рекомендував відвідати національний мистецький проєкт «Світ Сковороди» в Українському домі та послухати новий радіофільм «Що є свобода? Діалог із Григорієм Сковородою» за участі славетної артистки кіно та театру Ади Роговцевої та відомого письменника Сергія Жадана. Враженнями про ці та інші артподії  вирішили поділитись на наступних секційних заняттях Київської Малої академії наук.

Версія для друку Опубліковано: 08 Грудня 2022