Говорили про права, захист, повагу до честі та гідності

Говорили про права, захист, повагу до честі та гідності Сучасний світ динамічний, швидкий. А інколи й надшвидкий та миттєвий. Ось щойно зіграла емоція – і відосик або голосове повідомлення вже в інтернеті. А зворотного шляху на жаль не буде. То як же діяти, коли твоє повідомлення, фото, відео може вигулькнути зовсім в неочікуваному місці? Як захистити себе, свою гідність, вберегтись від можливого зловживання, віктимізації, шахрайства?

Ці питання обговорювали сьогодні з учнями Ліцею № 306 під час навчально-просвітницького заняття «Секстинг. Як захистити себе та відстояти свої права», з нагоди відзначення Міжнародного дня прав людини. Модератором зустрічі виступила Тетяна КОТ, керівниця секції «Правознавство».

Спілкування сучасної шкільної молоді переважно відбувається в Інтернеті: месенджери, соціальні мережі, онлайн-групи. Уявити сьогодні підлітка без них, не можливо. Але чи завжди учні та учениці розуміють та усвідомлюють, що будь-яке повідомлення, будь-що, що має цифровий слід, залишається назавжди в мережі. Певно, що ні.

Цифровізація нашого життя потребує виваженого ставлення, усвідомлення ризиків та наслідків. А от наслідки секстингу для кожної дитини можуть бути небезпечними. Вони можуть стати загрозою психічного здоров’я, підірвати довіру до оточення, створити проблеми в побудові стосунків у майбутньому та навіть стати серйозною перешкодою для самореалізації у дорослому житті.

Тому варто знати як це питання регулюється у законодавстві України, якою є цивільна та кримінальна відповідальність щодо безпеки учнів онлайн.

Навчально-просвітницький воркшоп відбувся з нагоди відзначення Міжнародного дня прав людини в межах заходів національно-патріотичного виховання тематичного блоку «Україна – країна можливостей» відділення філософії та суспільствознавства.

 

Версія для друку Опубліковано: 13 Грудня 2024