Головне за тиждень

Головне за тиждень 25.04.2023 була проведена Міжнародна практична конференція «ЮНЕСКО у дзеркалі досліджень молоді: сфера культури» за ініціативи Комунального позашкільного навчального закладу «Київська Мала академія наук учнівської молоді», під Патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО.

Метою конференції було залучення молоді  до культурного надбання України, до проблем вивчення, збереження та популяризації унікальних пам’яток природи та культури Всесвітньої спадщини  ЮНЕСКО в Україні та за кордоном, а також для отримання учнями досвіду  дослідницької діяльності та презентаційних навичок.

Серед організаторів конференції: Міністерство освіти і науки України, Міністерство культури та інформаційної політики України, Національна комісія  України у справах ЮНЕСКО Міністерства закордонних справ України, Департамент освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Український національний комітет Міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць (УНК ІКОМОС), Центр  досліджень історико-культурної спадщини України Інституту історії України  НАН України, Мала академія наук України, Український державний центр  національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, Національна спілка краєзнавців України, кафедра ЮНЕСКО з наукової освіти Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, Національний заповідник «Софія Київська», Національний заповідник «Києво-Печерська Лавра», Інститут обдарованої дитини НАПН України.

Конференція вкотре продемонструвала, що взагалі одне з найбільших  надбань України – це наша чудова молодь, яка генерує такі ідеї, котрі обов’язково відродять Україну і виведуть її на абсолютно новий інноваційний рівень!

Завершився конкурс «Математична мозаїка 2023», який в цьому році був проведений онлайн. Захист наукових робіт проходив у теплій та дружній атмосфері. Юні математики активно брали участь у роботі, уважно слухали доповіді учасників, ставили один одному запитання та уточнювали моменти, які їх зацікавили. При відповідях на запитання доповідачі показали глибоке розуміння досліджених питань, віртуозне володіння матеріалом. Всі без винятку роботи були гідно підготовленими й зрозуміло презентованими. Доповіді учасників були чіткими, динамічними та грамотними. Різноплановий характер робіт та різноманітне занурення у досліджувану область вражали.

Вихованці відділення екології та аграрних наук Київської МАН представили 10 робіт на І Всеукраїнському конкурсі наукових робіт для школярів 9-11 класів «Юний дослідник», який пройшов на базі факультету захисту рослин, біотехнологій та екології НУБіП України. Вони отримали нагороди, багато цікавих питань та пропозицій.

Громадська спілка «Освіторія» ‒ організатор премії Global Teacher Prize Ukraine ‒ презентувала збірку «Жити, щоб навчати», що розповідає 80 історій неймовірних українських освітян, які проживаючи різні досвіди війни, чинили й чинять спротив російським окупантам, проте продовжують розвивати українську освіту в екстремальних умовах війни і тотальної невизначеності. Керівниця секції кібербезпеки Київської МАН Людмила Булигіна серед героїв збірки.

Колектив відділення української філології та мистецтвознавства Київської МАН 25 квітня взяв учать у  пленарному засіданні науково-практичної конференції «Традиції та інновації: мистецтво, педагогіка, наука» Київської дитячої Академії мистецтв ім. М. І. Чембержі.

 

Версія для друку Опубліковано: 01 Травня 2023