Екскурсія в Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення імені М.П. Семененка НАН України

Екскурсія в Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення імені М.П. Семененка НАН України Вихованці секції хімії відділення хімії та біології та відділення наук про Землю Київської МАН відвідали Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення імені М.П. Семененка НАН України.

Учні отримали можливість побачити Мінералогічну колекцію, яка була започаткована в 1978 році й сьогодні складається з декількох підрозділів, головними серед яких є «Систематична мінералогія» (близько 3000 зразків зі всіх 6 континентів) та «Регіональна мінералогія України» (більш як 3000 зразків колекції з шості найбільш цікавих і різних за мінералогічною спеціалізацією регіонів ‒ Приазов'я, Донбас, Кривий Ріг, Волинь, Карпати та Закарпаття, Крим).

Також вихованці секції мали можливість поспілкуватися із фахівцями провідної наукової установи, наживо побачити виконання співробітниками Інституту наукових досліджень. Варто зазначити, що діти були в захваті, а дехто навіть почав мріяти про наукову кар’єру.

Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення імені М.П. Семененка НАН України – провідний, єдиний в системі НАН України, науковий центр з визначення віку гірських порід ізотопними методами та вивчення ізотопного складу важких радіоактивних елементів. Зусилля колективу 13 наукових відділів інституту направлені, головним чином, на вивчення речовинного складу геологічних утворень в ряду ізотоп – елемент – мінерал – порода – породні асоціації – рудні формації. Ці дослідження є головним елементом у розкритті закономірностей розміщення корисних копалин, зокрема в докембрійських утвореннях.

Особливу подяку висловлюємо:

Сукачу Віталію Васильовичу, завідувачу відділу геології та геохімії рудних родовищ Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення імені М.П. Семененка, доктору геологічних наук за проведення неймовірно цікавої екскурсії;

Старокадомському Дмитру Львовичу, старшому науковому співробітнику Інституту хімії поверхні ім. О.О. Чуйка Національної академії наук України, кандидату хімічних наук за допомогу в організації екскурсії.

Версія для друку Опубліковано: 24 Жовтня 2023