Екскурсія в Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення імені М.П. Семененка НАН України
Учні отримали можливість побачити Мінералогічну колекцію, яка була започаткована в 1978 році й сьогодні складається з декількох підрозділів, головними серед яких є «Систематична мінералогія» (близько 3000 зразків зі всіх 6 континентів) та «Регіональна мінералогія України» (більш як 3000 зразків колекції з шості найбільш цікавих і різних за мінералогічною спеціалізацією регіонів ‒ Приазов'я, Донбас, Кривий Ріг, Волинь, Карпати та Закарпаття, Крим).
Також вихованці секції мали можливість поспілкуватися із фахівцями провідної наукової установи, наживо побачити виконання співробітниками Інституту наукових досліджень. Варто зазначити, що діти були в захваті, а дехто навіть почав мріяти про наукову кар’єру.
Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення імені М.П. Семененка НАН України – провідний, єдиний в системі НАН України, науковий центр з визначення віку гірських порід ізотопними методами та вивчення ізотопного складу важких радіоактивних елементів. Зусилля колективу 13 наукових відділів інституту направлені, головним чином, на вивчення речовинного складу геологічних утворень в ряду ізотоп – елемент – мінерал – порода – породні асоціації – рудні формації. Ці дослідження є головним елементом у розкритті закономірностей розміщення корисних копалин, зокрема в докембрійських утвореннях.
Особливу подяку висловлюємо:
Сукачу Віталію Васильовичу, завідувачу відділу геології та геохімії рудних родовищ Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення імені М.П. Семененка, доктору геологічних наук за проведення неймовірно цікавої екскурсії;
Старокадомському Дмитру Львовичу, старшому науковому співробітнику Інституту хімії поверхні ім. О.О. Чуйка Національної академії наук України, кандидату хімічних наук за допомогу в організації екскурсії.